تناسب اندام و تغذیه, سبک زندگی, مراقبت و سلامتی, مقالات گروه بل

گرانولا و فواید بدنسازی

گرانولا

هر چه از فواید گرانولا بگوییم کم گفته ایم بمب انرژی است. که در کمتراز 10 سل اخیر از آن مقاله های متعدد منتشر شده است. اما تولید آن نیز بحث بر انگیز است. به گونه ای که در کشور ما معدود شرکت هایی مانند دانه های ارگانیک بهراد اقدام به ساخت و بسته بندی و انتشار در سراسر ایران به صورت اینترنتی نموده است. و مجموعه بلگروپ در این سایت پشتیبانی 24 ساعته خود را برای مشاوره و تغییر سبک زندگی سالم با متخصصان تغذیه و صنعت و مربیان ورزشی انجام میدهد.

حتما بخوانید: قیمت گرانولا و گرانولا بار+خواص جو دو سر در بدنسازی و سلامتی و انواع گرانولا ها

در اینجا میخواهیم در مورد ورز و بدنسازی و خواص و واید آن حتی برای حرکات ریز و درشتی که افراد در منزل انجام میدهند صحبت کنیم.

مجموعه بلگروپ این‌بار به میان مخاطبان عزیزش آمده است. تا آن‌ها را با مفهوم گرانولا و خواص آن و رابطه مستقیم ان بر روی بدنسازی درست و اصولی و فواید مرتبط با آن آشنا کند.

خواص گرانولا بر روی فعالیت های ورزشی و بدنسازی

  • کاهش زمان رسیدن به هدف دلخواه وزنی
  • تقویت سیستم ایمنی در فعالیت های سنگین بدنسازی
  • ارتقا فعالیت های سیستم گوارشی و هضم و جذب مواد غذایی پیچیده در بدن
  • روند کاهش وزنی اصولی در کنار فعالیت های بدنسازی
  • روند افزایش وزنی اصولی در کنار فعالیت های بدنسازی
  • پر کننده نقاط لاغر و نامتعارف بدن مانند لاغری های صورت و دست ها و پاها
  • تامین انرژی کافی و واحد های غذایی مهم در طول روز
  • تقویت قوای بینایی و سلامت پوست و مو در رژیم های سنگین بدنسازی

حال در ادامه میخواهیم از فواید ورزش کردن و بدنسازی برای شما دوستان صحبت کنیم.

گرانولا

اهمیت ورزش و بدنسازی

خیلی از افراد به دنبال استرس و دلهره اینکه فعالیت ورزشی را دنبال نمیکنند. و اندام آنها دچار شکل و فرم نامت عارف خود گفته است. آنها را وادار به این میکند. که حتی در خانه حرکات ورزشی و سنگین و غیر اصولی را در نتیجه مشاهده فیلم های بدنسازی را انجام دهند.

هر انکس که بتواند رژیم های سخت و مواد غذایی اصولی را در رسیدن به هدف وزنی و ظاهری خود استفاده کند. متوجه میشود که علاوه بر تسریع در رسیدن به هدف خود کمک کرده است. بلکه توانسته است اعتناد به نفس و عزت نفس خود را پرورش دهد. اما در مجموعه بلگروپ به این خواسته که افراد میتوانند رژیم های سالم تر و خوشمزه تری را بگیرند. از محصولات لاغری مانند کینوابل چیابل و گرانولا بل استفاده نمایند.

هنر برتر بدنسازی

حرف اول را اراده میزند در ادامه تمرین، تغذیه مناسب و اراده فراوان از شما یک بدنساز حرفه‌ای خواهد ساخت که علاوه بر تمام مزایای مختلف آن، مسیر پولسازی نیز برای شما گشوده خواهد شد.

هر کاری سختی خودش را دارد. اما اگر به این موضوع علاقه و اشراف داشته باشید متوجه میشوید. که کسب قدرت و اعتماد به نفس از مسیر های پر پیچ و خم و سخت و گاها دشواری گذر خواهد کرد. که هر کسی نمیتواند آن اراده قوی را داشته باشد. لذا از اینکه پای ردر این مسیر گذاشته اید. اراده و پشتکار و نترسی را در دل و فکر خود پرورش دهید. تا به نتایج شگرف آن دست یابید چه بسا بسیاری از ثروتمندان ثروت خود را از  همین فعالیت ورزشی به دست آورده اند.

به طور کلی بدنسازی چیست؟

کولاث یک مربی بدنسازی دارای گواهینامه ACE و یکی از بنیانگذاران Barpath Fitness است. که در مورد بدنسازی تعریف مناسبی گفته  است. ” بدنسازی، فرایند تقویت ماهیچه‌ها، تقارن بدن و بالابردن کیفیت سلامتی و در نهایت، تناسب اندام کلی فرد است. که به‌نوعی به ورزش زیبایی‌شناسی نیز معروف است”.

اگر تا به حال روی ورزش بدنسازی کار نکرده‌اید. تقویت عضلات و انجام جلسات طولانی‌مدت ورزشی، باعث می‌شود. تا اشتها و نیازهای تغذیه‌ای افراد نیز تغییر کند. ممکن است فردی که وارد این ورزش نشده. احساس کند بدنسازی که، عمده غذاهای مصرفی او سینه مرغ و شیک‌های پروتئینی است. چه عذابی می‌کشد. ولی درحقیقت این‌چنین نیست. و این بدن فرد بدنساز است. که این موارد را می‌طلبد. یعنی او با مصرف پروتئین‌های مختلف در بدنسازی مانند انواع گوشت و ماهی و حبوبات و دانه ها مانند کینوا و چیا و پرک های جو دو سر ، انرژی از دست‌رفته خود را در سریع‌ترین زمان ممکن بازمی‌یابد. مصرف موادغذایی مغذی و مهم می‌تواند رشد عضلانی و تقویت بدنی را به‌همراه داشته باشد.

گرانولا

آیا زنان می‌توانند به ورزش بدنسازی بپردازند؟

در سطح جهان، زنان بسیار زیادی هستند. که به تناسب اندام با انجام ورزش بدنسازی علاقه زیادی دارند. ولی بهتر است این نکته را درنظر داشت که ذات این ورزش برای آقایان است. مسئله‌ای که در اینجا مطرح است. این است که بدن زن به‌خاطر شرایط بدنی او و اینکه موجودی دیگر را در خود پرورش میدهد. متفاوت است و انجام این ورزش در سطح‌های جهانی ممکن است. برای او و اعضای داخلی که پرورانده جنین است خطرناک باشد.

از دست دادن چرخه و دوره‌های ماهانه نیز در هر سن و سالی ممکن است. پدید آید و انجام ورزش بدنسازی می‌تواند بار اضافی و سریع‌تری به این مشکل اضافه کند. البته رژیم‌های غذایی مختلف نیز در این‌باره بسیار مهم است. زنان باید به میزان چربی، پروتئین و مواد مهم که به بدن آن‌ها وارد می‌شود. دقت کافی داشته باشند. میزان کالری کم و درصد چربی بسیار پایین در این ورزش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. رعایت رژیم غذایی در این خصوص برای زنان می‌تواند مشکلات هورمونی به‌وجود آورده و چرخه قاعدگی را دچار اختلال کند.

هرچند زنان بسیار زیادی علاوه بر تمام این مسائل بازهم علاقه شدیدی به انجام این ورزش داشته باشند. که به آن‌ها توصیه می‌شود. محدوده کالری موجود در بدن خود را افزایش دهند.

ساخت یک برنامه منظم برای تمرین بدنسازی

کسانی که میخواهند این فعالیت بدنی را آغاز کنند. میدانند که به  مدت زمان 2 سال باید بر روی ماهیچه های خود کار کنند. و از تغذیه مناسب این دوران برخوردار باشند. چرا که این ورزش تغذیه مناسب و فضای مناسب برای ساختن اندام و  ماهیچه های ورزیده احتیاج دارد. و برای شکل گیری ماهیچه های دست و پا میبایست حرمات متخص به خود را انجام دهند و خود را به سطح مطلوب جهانی برسانند.

مزایای بدنسازی

بدنسازی مزایای مختلفی دارد. که عمده مزایای ان داستن بدنی عاری از هر گونه چربی انباشته شده. و ساختن بدنی مقاوم و ماهیچه ای که میتواند فرد را در هر شرایط محیطی نامناسبی قوی سازد و تحمل جسمی فرد را بالا میبرد.

عمر طولانی با بدنسازی

بدنسازی ورزشی است که آرزوی فرد را که میخواهد تا 95 سالگی به قله کوه برود. و بتواند کوهنوردی بکند را  برآروده سازد. و همه استرس ها و دلهره های روزمره را در طول عمر فرد به طرز قابل توجهی کاهش و یا حتی از بین میبرد.

چرا بدنسازی؟

تغذیه مناسب و رها شدن از چربی ها که شما را بدنساز و ورزشکار نمیکند. و باید از تمرین های مختص بدنسازی استفاده کنید. تا به نتیجه مطلوب برسید. و ظاهری بدنساز را به ماهیچه های خود بدهید.

روند کاهش عضله از سن 25 سالگی شروع میشود. و در بین سنین 40 تا 70 سالگی 8% از عضله ها کاهش میبایند. و بعد از این دوران نیز روند کاهش عضله ها با شتاب بیشتری همراه است. که البته در این بین بیماری و ضعفی همراه باشد. این روند کاهش عضله ها با شتاب و درصد بیشتری همراه خواهد بود.

دیابت یکی از بیماری هایی است. که سرعت از بین رفتن عضله ها و ضمیمه بسیاری از بیماری های اکتسابی و مرگ را به دنبال می آورد. لذا از رژیم های حذف قند و کربوهیدرات در فعالیت های بدنسازی و احیا و جوانسازی استفاده میشود. که توصیه ما خوردن دانه های بالقوه و درمانی در جهت حذف و پیشکیری این بیماری مانند کینوابل و چیابل و گرانولا بل است.

مزایای 8 گانه بدنسازی

کاهش قند خون و پیشگیری از دیابت

تغذیه مناسب و حذف قند ها و کربوهیدارت ها و کنترل مصرف این گروه ماده غذایی از جمله فعالیت های تغذیه ای است. که میبایست در دوران ورزشی و بدنسازی آن به آن اهمیت بالایی بدهید.

ارتقا استقامت و قدرت بدن

همانطور که میدانید فعالیت های بدنی بدن شما را در مقابل ضربه ها و تصادفات و بیماری ها مقاوم میکند. لذا یکی از دلایل بزرگی که پدران و مادران کودکان خود را در همان ابتدای کودکی در ورزش های رزمی و بدنسازی قرار میدهند همین دلیل است که میخواهند. فرزند شان د رمقابل ناملایمت های محیطی مقاوم و پر ترقی باشد.

حمایت ماهیچه‌ها از مفصل

به توجه به درد های زانو و ارتروز مفاصل و زانوها در دوران اخیر این مهم بیشترین اثر را در زندگی ورزشی افراد به همراه دارد

ساخت استخوان با عضله‌سازی

ترمیم تراکم استخوان و افزایش بار کلسیمی استخوان ها از دیگر رژیم های مهم در این فعالیت میباشد.

کنترل چربی بدن و اکسیزن رسانی به عضله ها با بدنسازی

انجام فعالیت های هوازی و حذف چربی های اشباع در ارگان مهمی چون خون یک گام بزرگ در جهت سلامت قلب و عروق و در نتیجه اکسیژن رسانی سریع و قوی به بافت ها و ماهیچه ها میباشد که برای هر مربی ورزشی بسیار حائز اهمیت است. تقویت رگ ها و عروق خون در بازو ها و پاها چیزی است. که بسیار در این ورزش خود را نشان میدهد. که نمایان کننده اصل اکسیژن رسانی مهم در عضله ها میباشد.

تغییر حس عاطفی با عضله ‌سازی

نیاز های احساسی و عاطفی با انجام ورزش‌های قدرتی بسیار مهم است. زمانی که فرد ناراحتی و یا غمی دارد. با انجام ورزش‌های بدنسازی مختلف، نه‌تنها خود را از بیکاری و فکر و خیال‌های بیهوده نجات می‌دهد. بلکه به‌واسطه تمرینات مختلف قدرتی و بدنی، باعث ترشح ماده ضدافسردگی مانند دوپامین در مغز شده و از حالت استرس و بی‌حالی خارج می‌شود.

عضله سازی 60% حرکات کششی و 40 % حرکات دیگر است. که به فرد کمک میکند حس مطلوب خواستن و انجام دادن را ایجاد کند.

افزایش اعتماد بنفس

یکی از بهترین دستاورد های ورزشی و بدنسازی برای افرادی که حتی در منزل انجام میدهند. همان اعتماد به نفسی است که در نتیجه شرایط محیطی و اجتماعی و خانوادگی دستخوش تغییرات نامطلوبی شده است. کاهش اعتماد به نفس به نظر یک متخصص اعصاب و روان بسیار مهلک تر از بیماری اکتسابی و بدنی است. چرا که این مورد فرد را به قهقرای روحی و جسمی میکشاند. و حتی بر روی فعالیت های انسانی مانند خوردن و آشامیدن و رعایت بهداشت اثر سو خود را میگذارد.

کسب مجدد این صفت و ترمیم روحیه افراد با اعتماد به نفس پایین را تنها میتوان از طریق فعالیت های بدنی و دیدن خود در آینه و کلام خوش با خود فرد است. تا سلامت روحی و انگیزه فرد تقویت شود.

ورزش و بدنسازی سبب کسب زیبایی میشود و این زیبایی سبب خودبینی موافق میشود. و در نهایت اعتماد به نفس فرد در نتیجه با ارزش پنداری فرد به وجود می آید.

لذا اگر روحیه خود یا فرد عزیز زندگی تان مناسب نیست. به ورزش و بدنسازی روی بیاورید و برای افزودن انگیزه این مهم و انجام فعالیت از محصولات سلامت محور و ورزشی مجموعه بل گروپ در نتیجه تغذیه مناسب ورزش استفاده کنید که تصمیمی هوشمندانه بوده و یک انرژی مثبت را به فضای زندگی خود وارد کرده اید.

شارژ پس انداز مادی و کیفیتی زندگی در سنین بالاتر

اگر ذخیره ای مالی و پولی برای سنین بالاتر در حساب بانکی خود و یا به عبارتی برای بازنشستگی خود پس انداز کافی را دارید. بسیار فرد موفقی بوده اید. در مورد سرمایه‌گذاری بر روی تقویت عضلات نیز همین طور است. یعنی با بدنسازی، حتی بعد از شروع زوال جسمی و ذهنی نیز، همان کیفیت زندگی را به دست خواهید آورد.

کلام آخر

اول و آخر همه فعالیت های بشر برای داشتن زندگی سالم و بی دغدغه از فشار های مالی و عاطفی و بدون استرس و داشتن بی قید و شرط سلامتی است. هر آنچه که فعالیت های ما به سمت تعالی باشد. همانقدر نیز جواب مثبت آن را در زندگی خود دریافت خواهیم کرد. اینکه موفقیت های اجتماعی داشته باشیم. اما سالم نباشیم یک درد است. و اینکه سالم باشیم. و اما بی انگیزه و بی موفقیت اجتماعی و خانوادگی نیز یک درد.

چرخه زندگی بر روی موفقیت و سلامت میچرخد و هر دو مکمل هم دیگر هستند. و بدنسازی برای افرادی که گفته شد. یک چراغ راه برای کس رضایت خود و جامعه فرد خواهد بود.

خرید محصولات تغذیه ای برای بدنسازان و ورزشکاران

پس از اینکه مربی شما به شما پیشنهاد تغییر سبک تغذیه خود را میدهد میتوانید. با متخصصان تغذیه ما در میان بگذارید تا با مشاوره رایگان ما همراه باشید. و از محصولات ارگانیک و سلامت محور بل گروپ در فعالیت های ورزشی خود استفاده نمایید.

گروه محصولات ما شامل:

گرانولا بل

کینوابل

چیابل

کره بادام زمینی رژیمی بدون کربوهیدارت و قند اضافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *