تناسب اندام و تغذیه, مقالات گروه بل

گرانولا شرکتی |  انواع دسر های گرانولایی + خواص تخم کتان

گرانولا ی شرکتی را از مجموعه بلگروپ خریداری کنید.

انواع دسر هایی که میتوانید با گرانولا سالم تر سرو کنید.

انواع اسموتی های میوه و بستنی

ژله ها و پاناکوتا

انواع معجون ها

انواع ماست های میوه ای و طعم دار متناسب با ذائقه

شیک ها

انواع پودینگ ها

اگر میخواهید دانه های گرانولا نرم باشند و زیر دندان ترد نباشند میتوانید دسر تان را در ترکیب با گرانولا چند ساعت در یخچال نگهداری کنید.

اگر میخواهید تردی دانه ها و مغز ها را در زیر دندان خود حس کنید گرانولا را در لحظه ای که میخواهید دسرتان را میل کنید اضافه کنید.

البته پیشنهاد ما ترکیب گرانولا با دسر ها با زمان هست چرا که سبب میشود ادویه ها و ماده ها شیرین کننده آن عسل یا شیره طعم باز کنند و با خوشمزگی چند برابر ترکیب دسرتان را میل کنید.

گرانولا

معرفی گرانولا سوپرایز

گرانولا سوپرایز یک گرانولای بر پایه مغز های آجیلی بوده که در صد مغز ان برای دوستداران مغز ها و کسب انرژی بیشتر بهترین گزینه است.

  • تمامی ورزشکاران
  • کودکان
  • خانم های باردار
  • خانم های شیرده
  • جوانان
  • نوجوانان
  • کارمندان و افراد شاغل

این نوع گرانولا را ترجیه میدهند و از بین نمونه های رژیمی سلامت محوری و تناسب اندام بهترین گرانولا را گرانولا سوپرایز میشناسند. سایر انواع گرانولا ها در گروه های خاص از افراد جامعه بیشترین تقاضا را دارند.

برای خرید این محصول بر روی عکس محصول در همین جا کلیک کنید.

بهترین و مقرون به صرفه ترین قیمت را در مجموعه بلگروپ برای خرید تان جستجو کنید.

معرفی گرانولایی که در آن از تخم کتان استفاده شده ما را به این وا داشت که در مورد تخم کتان تحقیقی جامع انجام دهیم و در اختیار دوست داران تخم کتان و گرانولایی با ترکیب تخم کتان قرار دهیم

گرانولا لاغری باید در خود تخم کتان داشته باشد چرا که این دانه شگفت انگیز به جان چربی های تجمیع شده در بدن می افتد و در ذوب و آب شدن آن چربی ها تاثیر بسزایی دارد به گونه ای که در رژیم های لاغری پایه ثابت مواد غذایی رژیمی و لاغری همین تخم کتان است که به انواع و شکل های مختلف در غذا ها استفاده میشود.

مجموعه بلگروپ به دنبال اهداف رژیمی و سلامت محوری و لاغری و تناسب اندام بدون چربی و کلسترول خون یک گرانولای بر پایه ترکیبات لاغری بیشتر طراحی کرده است که در خود تخم کتان دارد و به اهداف بلند مدت تان جامع عمل میپوشاند. گرانولای گرین یا گرانولا وگن همان گرانولا لاغری است که همه ما به دنبالش هستیم تا در میانوعده هایمان از آن استفاده کنیم و هر روز سالم تر و با نشاط تر و زیباتر شویم.

برای سفارش و دیدن گرانولاهای مجموعه بلگروپ کلیک کنید.

حال بیاییم در مورد دانه کتان یا همان تخم کتان بیشتر بدانیم.

خواص تخم کتان

یکی از مواد غذایی بسیار مغذی کمتر شناخته شده، دانه کتان است. به استفاده از تخم کتان در طب سنتی اشاره بسیاری شده و حتی برای لاغری نیز بهترین طریقه مصرف بذرکتان گفته شده است.تخم کتان سرشار از مواد ویتامینی و مغذی  است که در روز مصرف مقدار کمی از آن میتواند نیاز ما به این مواد مغذی را برطرف سازد.

9 خواص تخم کتان

1.مملو از مواد مغذی است.

یکی از قدیمی ترین محصولات زراعی جهان بذر کتان است. دو نوع طلایی و قهوه ای وجود دارد که به یک اندازه هر دو مغذی هستند. فقط یک وعده مقدار مناسبی از فیبر، پروتئین ، و اسیدهای چرب امگا 3 همراه با چندین مواد معدنی و ویتامین مهم را فراهم میکند.

یک قاشق غذاخوری 7 گرم دانه کتان آسیاب شده حاوی :

کالری 37
فولات 2%
آهن 2%
ویتامین 2%
روی 3%
سلنیوم 3%
فسفر 4%
منیزیم 7%
منگنز 8%
مس 9%
تیامین 10% از ارزش روزانه
پروتئین 1.3 گرم
فیبر 2 گرم
چربی 3 گرم
کربوهیدرات 2 گرم

 

به ویژه دانه کتان سرشار از تیامین است. ویتامین B که نقش کلیدی در عملکرد سلول و متابولیسم انرژی ایفا میکند. همچنین منبع بسیار خوبی از مس است که در رشد سلامت سیستم ایمنی ، مغز، و متابولیسم آهن نقش دارد.

2.سرشار از اسیدهای چرب امگا 3

منبع عالی آلفا لینولنیک اسید بذر کتان است ، برای سلامت قلب نوعی اسید چرب امگا 3 مهم است و معمولا در غذاهای گیاهی یافت میشود. یکی از دو اسید چرب ضروری است که باید از غذاهایی که میخورید به دست آورید چرا که بدن شما آنها را تولید نمیکند مطالعات حیوانی نشان میدهد در دانه کتان ممکن است به جلوگیری از رسوب کلسترول و کاهش التهاب در رگ های خونی قلب شما کمک کند.

مطالعه اخیر بر روی 8866 نفر افزایش مصرف را با کاهش سطح کلسترول و کاهش خطر ابتلا به بیماری ایسکمیک قلبی _ که مربوط به تنگی عروق است و دیابت نوع 2 مرتبط دانست.

همچنین مطالعات متعدد با خطر کمتر سکته مغزی مرتبط دانسته اند. علاوه بر این یک بررسی بزرگ از34 مطالعه حتی افزایش مصرف را با کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی مرتبط کرد.

3.خواص تخم کتان برای محافظت از سرطان

بذر کتان که به دلیل خواص قوی در مبارزه با سرطان مورد مطالعه قرار گرفته اند ، سرشار از لیگنان است که ترکیبات گیاهی هستند. این دانه جالب اینجاست که 75 تا 800 برابر بیشتر از سایر غذاهای گیاهی لیگنان دارد. برخی از مطالعات مصرف بذر کتان با خطر کمتر ابتلا به سرطان سینه ، علی الخصوص برای زنان یائسه مرتبط میدانند. لوله آزمایش و مطالعات حیوانی همچنین نشان میدهد که بذر کتان از سرطان پوست ، روده بزرگ ، ریه و خون محافظت میکند.به خاطر داشته باشید که در مورد انسان تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

4.سرشار از فیبر

دانه کتان آسیاب شده فقط یک قاشق غذاخوری 7 گرم ، حاوی 2 گرم فیبر است که به ترتیب حدود 8 و 5 درصد از مصرف روزانه برای زنان و مردان توصیه شده است . علاوه بر این بذرکتان حاوی دو نوع فیبر نامحلول و محلول است که تخمیر میشوند توسط باکتری های روده تا منظم بودن روده و سلامت روده را حمایت کرده و بهبود ببخشند.در حالی که آب را در روده شما فیبر محلول جذب میکند و هضم را کند میکند، که ممکن است به تنظیم کاهش کلسترول و سطح قند خون کمک کند ، حجم مدفوع را فیبر نامحلول افزایش میدهد که ممکن است از یبوست جلوگیری کند و حرکات منظم روده را تقویت کند.

از خواص سیر برای سلامتی تمدن های رومی ، مصری و چینی ، تمدن های چینی استفاده میکردند.

5.خواص تخم کتان برای کاهش کلسترول

همچنین ممکن است دانه کتان به کاهش سطح کلسترول کمک کند، در افراد میتلا به بیماری عروقی محیطی ، بر اساس یک مطالعه یک ماهه ، خوردن 4 قاشق غذاخوری (30 گرم) در روز دانه کتان آسیاب شده ، تا 15 درصد سطح کلسترول بد را کاهش داد . یک مطالعه 12 هفته ای بر روی 112 فرد مبتلا به فشار خون بالا یافته های مشابهی داشت و گزارش داد که 4 قاشق غذاخوری(30 گرم) بذر کتان درروز منجربه کاهش قابل توجه شاخص توده بدنی ، فشار خون و کلسترول کل میشود.

به دلیل فیبر موجود در دانه کتان این اثرات ممکن است باشد که قبل از دفع شدن توسط بدن به نمک های صفراوی متصل میشود. برای دوباره پر کردن این نمک های صفراوی ، کلسترول از خون شما به کبد کشیده میشود و در نهایت سطوح آن پایین تر میشود.

6.خواص تخم کتان برای کنترل فشار خون

به دلیل توانایی خود در کاهش سطح فشار خون بذر کتان مشهور است. بررسی 15 مطالعه نشان داد با محصولات بذر کتان مصرف مکمل ، از جمله پودر بذر کتان ممکن است به طور قابل توجهی سطوح فشار خون دیاستولیک و سیستولیک را کاهش دهد.

در یک مطالعه به ترتیب اعداد بالا و پایین این دانه ممکن است به ویژه برای افرادی که سطح فشار خون بالایی دارند موثرباشد. در واقع ، یک مطالعه کوچک 12 هفته ای نشان داد که مصرف 4 قاشق غذاخوری (30 گرم) در روز بذرکتان باعث کاهش فشار خون در افراد دارای سطوح بالا میشود.

علاوه براین از11 مطالعه طبق یک بررسی بزرگ ، برای بیش از 3 ماه مصرف روزانه بذر کتان ممکن است سطح فشار خون را تا 2 میلی متر جیوه کاهش دهد. در حالی که ممکن است ناچیز به نظربرسد، برخی تحقیقات نشان میدهد که کاهش 2 میلی متر جیوه خطر بیماری عروق کرونر قلب و سکته مغزی را به ترتیب 6 و 14 درصد کاهش میدهد.

خیلی از افراد ادعا میکنند که برای لاغری مصرف سرکه سیب تاثیر دارد و به طور روزانه و به همین خاطرآن را مصرف میکنند .

7.ممکن است سطح قند خون شما را تثبیت کند

ممکن است دانه کتان سطح قند خون را تثبیت کند و کنترل قند خون را تقویت کند بر اساس بررسی 25 مطالعه ، ممکن است قند خون را دانه کتان کامل کاهش دهد و از مقاومت به انسولین جلوگیری کند ، برای تنظیم موثر وضعیتی که توانایی سطح قند خون را مختل میکند . ممکن است این اثر کاهش دهنده قند خون به دلیل محتوای فیبرمحلول این دانه باشد.

تحقیقات نشان میدهد که جذب قند خون را فیبر محلول کند میکند. که ممکن است سطح قند خون را کاهش دهد. به این ترتیب ، بذرکتان ممکن است به خصوص در صورت ابتلا به دیابت نوع 2 مفید باشد.

برای کنترل قند خون به یاد داشته باشید که مزایای بذر کتان بیشتر در مورد روغن بذر کتان اعمال میشود. این به این خاطر است که روغن بذرکتان فاقد فیبر است.

8.ممکن است به شما در مدیریت وزن کمک کند

چندین مطالعه نشان میدهد که ممکن است بذر کتان به مدیریت وزن کمک کند یک مطالعه قدیمی نشان داد که نوشیدنی حاوی قرص های فیبر کتان حاوی 2.5 گرم فیبر محلول باعث اشتهای کلی و کاهش احساس گرسنگی میشود. این احتمالا به این خاطر است که هضم را کند میکند فیبر محلول ، و احساس سیری را افزایش میدهد، که ممکن است برای کاهش وزن سریع به ویژه مفید باشد.

درواقع یک بررسی بزرگ از45 مطالعه نشان داد که با بذرکتان مصرف مکمل منجر به کاهش قابل توجه وزن بدن، BMI و چربی شکم میشود.

9.همه کاره و آسان برای استفاده

استفاده از بذرکتان و روغن بذرکتان آسان است و میتوان آن را به انواع دستورالعمل ها اضافه کرد. در اینجا برای افزایش مصرف چند راه ساده وجود دارد:

دفعه بعد که گریل را گرم کردید، بذرکتان را در گوشت یا نبات های سبزیجات قرار دهید.

برای جایگزینی ساده تخم کتان ، دانه کتان را با کمی آب ترکیب کنید.

با مخلوط کردن بذر کتان در کلوچه ها ، یا نان ها ، به محصولات پخته شده حالتی سالم بدهید.

با ماست مورد علاقه خود دانه کتان را مخلوط کنید.

دانه کتان آسیاب شده را روی غلات سرد یا گرم بپاشید تا فیبر و طعم بیشتری داشته باشید.

روغن بذرکتان را به جای سس سالاد روی سالادهای تازه بپاشید.

پودر بذرکتان را به آب اضافه کنید یا آن را در اسموتی های خود بپاشید.

تخم کتان

فروش محصولات مجموعه بلگروپ

از دیگر خصوصیات برند بل ، استفاده از خدمات فروش اینترنتی می باشد. خریداران این محصولات برجسته و قابل توجه ، برای تجربه ی یک خرید فوق العاده به راحتی به سایت فروش مراجعه نموده و خرید اینترنتی خود را با بهترین شرایط رقم می زنند. ارسال رایگان ، کیفیت فوق العاده ، بسته بندی مرغوب ، قیمت مقرون به صرفه و مواردی از این قبیل از جمله مزایای این فروش اینترنتی به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *