تناسب اندام و تغذیه, مقالات گروه بل

گرانولا برای کودک | صبحانه با گرانولا

گرانولا

برای کودک و رشد کودک مکمل گرانولا شامل منبع عظیمی از مواد ضروری است. این وعده غذایی در دوره ی کودکی و بزرگسالی به حفظ سلامت او بسیار کمک میکند. در این دوره نوع تغذیه کودکان در بزرگسالی تعیین کننده سلامت آنها است.

در رژیم غذایی روزانه کودکان این مکمل غذایی پر خاصیت جایگزین مناسبی است. میتوان گفت سایر محصولات و گرانولا به این شکل ، در طی روز تامین کننده نیازهای اساسی بدن آنها میتواند باشد.

گرانولا محصولی است که برای صبحانه بسیار مقوی و پر انرژی است و میتوان گفت که برای درمان یبوست اگر به صورت مداوم از گرانولا با مدت مشخص در صبحانه با تجویز متخصصان تغذیه مجموعه بلگروپ در مدت معلوم مصرف نمایید تاثیر شسگفت انگیز آن را متوجه خواهید شد. گرانولا برای صبحانه سک و تیر و دو نشان است چراکه حس سیری و سبکی که به شما میدهد هیچ بسیاری از انرژی مورد نیاز بدن اول روز تان را فراهم میکند و حتی تایم و زمان میانوعده تان را به تعویق می اندازد.

با گراتولا میتوانید کودک و نوجوان تان را در ابتدای صبح شاد و پر انرژی بسازید و در ایام امتحانات گراتولا یک ترکیب و سبک خواهد بود که به مشا کمک میکند در حجم کم و در گیر نکردن معده وسیستم گوارش به هضم تمام حواس و توجه تان را به حجم درس ها و مطالبی که میخوانید فوکوس کنید و بهترین نتیجه ها را  در کنکور و امتحانات پایان ترم و و امتحانات تست هوش داشته باشید

تغذیه صحیح در ایام امتحانات و فعالیت های ذهنی بالا شما را باهوش تر از انیشتین خواهد کرد.

این ترکیبات بالقوه و منحصر به فرد گرانولا شما را به رویاهای کاهش وزن ، افزایش هوش و تنظیم و تناسب اندام ، حفظ ایده آل اندام ، چاقی و افزایش وزن سالم ، تقویت سیستم ها و ارگان های بدن و متابولیسم عالی را به همراه خواهد داشت.

 

گرانولا

مکمل گرانولا برای کودک یک سال به بالا

دسته گرانولاها و تنوع محصولات کم نیست . تقریبا برای هر نوع رژیم غذایی و ذائقه خاص کودکان میتوان محصول مناسب را یافت. گرانولا تشکیل شده از : بادام، مغزیجات ترکیب شده با فندق، چیا، تخم کدو حلوایی، تخم آفتابگردان، کرن بری، عسل، و جو دوسر است.

نوع دیگر گرانولا تهیه شده از انواع میوه های خشک مانند توت فرنگی ، سیب ، خرمالو ، انبه است. همچنین برای کودکانی که منع مصرف عسل دارند گرانولای وگان نیز موجود است که به جای عسل در تهیه آن از شکر استفاده شده است. برای کودک از انواع مکمل گرانولا میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

گرانولا چیا و کنجد به نام گرانولا سوپرایز

گرانولای میوه های خشک به نام گرانولا گرین

گرانولا بادام و کرن بری به نام گرانولا فیتنس

وگان

شکلات تلخ

 

اهمیت تغذیه و میان وعده کودکان

در سنین کودکی عادات غذایی شکل میگیرد. در این دوران نوع تغذیه و رژیم غذایی نقش بسیار زیادی در بزرگسالی در سلامت افراد دارد. حذف خوراکی های مفید و خوردن غذاهای ناسالم ، منشاء بروز بیماری میشود. بیماری های فشار خون، چاقی، دیابت و پوکی استخوان از این دست خواهد بود.

ضمن اینکه در دوران کودکی مواد غذایی ناسالم منجر به رشد کند ذهنی و جسمی کودکان میشود. انواع مغزها مانند: گردو ، فندق ، جو و عسل ، بادام زمینی ، از میان وعده های سالم محسوب میشوند.

در کودکان آنها ضمن تامین انرژی لازم ، حاوی ، آهن، پروتئین، روی، کلسیم، برای رشد و حفظ سلامت کودکان است. از این رو یافتن مکمل های غذایی و غذاها مطابق ذائقه سخت پسند آنها باشد بسیار دشواراست. اما خوشبختانه برای کودک مکمل گرانولا یک میان وعده باب میل آنها محسوب میشود.

گرانولا جایگزین غذای اصلی

گرانولا جایگزین غذای اصلی یا یک نوع میان وعده به شمار می آید که حاوی شکر، عسل، جودوسر، و انواع مغزها است. در وعده های صبحانه آمریکایی این خوراکی از اواخر قرن نوزدهم جای گرفته است. فواید مصرف و طعم دلچسب آن سبب شده که طرفداران زیادی را به خود جلب کند. به طوری که از لحاظ مواد تشکیل دهنده امروزه تنوع گرانولا بسیار زیاد است. و حتی کودکان و همه ی گروه های سنی امکان مصرف آن را دارند . کودکانی که به گلوتن حساسیت دارند نیز میتوانند از همه محصولات به جز آنهایی که حاوی دانه های چیا و کنجد هستند ، استفاده کنند.

به دلیل آلرژی برخی از کودکان به کره بادام زمینی ، در تهیه گرانولاهای کودکان ، از این ماده غذایی استفاده نمیشود. بسیاری از کارشناسان تغذیه ، توسط کودکان به مصرف میان وعده ها توصیه میکنند. کارشناسان معتقدند که در طی روز میان وعده های سالم تامین کننده انرژی و مواد مغذی کودکان هستند.

چالش چاقی و مصرف مکمل گرانولا برای کودک

به دلیل به کار بردن مواد غذایی سالم این محصول غذایی حاوی بیشتر ویتامین های مورد نیاز کودک و مواد معدنی در طی روز است. گرانولا شامل :پروتئین ، فیبر، پتاسیم ، سدیم ، کلسیم ، منیزیم ، آهن ، ویتامین های گروه C ،  E ، و B  و بسیاری از مواد مفید برای بدن است.

برای کودک مکمل گرانولا باعث افزایش انرژی، احساس سیری بلند مدت ، بهبود به هضم غذا ، میشود.

همچنین باعث جلوگیری از بروز بعضی از بیماری ها ، باعث تقویت سیستم ایمنی بدن ،بیماری هایی همچون فشار خون، بیماری های قلبی و عروقی ، و دیابت در بزرگسالی میشود.

در کودکان طعم لذیذ این خوراکی باعث ایجاد میل به صبحانه و میان وعده های ناسالم و دوری از غذاهای چرب میشود.

 

گرانولا

میکس گرانولا برای کودکان کم اشتها

بسیاری از کودکان به ترکیب غذاهای خود با یکدیگر عادت دارند. همچنین علاوه بر طعم و مزه خوراکی بسیارعلاقه مند به ظاهر و رنگ آنها میشوند.

خوشبختانه میتوان گرانولا را با دسرهای دیگر و غذاها ترکیب و طعم و رنگ جذابی برای کودکان ایجاد کرد. گرانولا را میتوان با شیر سرد یا گرم مخلوط و در وعده صبحانه کودکان قرار داد یا با انواع ماست های ساده ، اسموتی ها ، طعم دار و میوه ای میکس کرد. این خوراکی را میتوان به همراه میوه های تازه مثل : موز، توت فرنگی، سیب، آناناس، و یا انواع دسرها و بستنی هایی که مورد علاقه کودکان هستند نیز ترکیب و طعم عالی را ایجاد کرد.

 

نکات لازم برای مصرف مکمل گرانولا برای کودک

برای کودک لازم است در مورد مصرف مکمل گرانولا به چند نکته توجه داشت . به این صورت که برای کودک انتخاب نوع مناسب گرانولا از بروز بعضی از مشکلات جلوگیری کرد.

بسیاری از کودکان به برخی از مواد غذایی از جمله انواع مغزها حساسیت دارند. در چنین شرایطی از گرانولاهایی که فاقد آن مغز آلرژی زا هستند و یا میوه های خشک میتوان تهیه و استفاده کرد.

کمتر از یک سال کودکان توانایی هضم عسل را ندارند. بهتر است برای وعده های غذایی از مکمل گرانولا استفاده نکنند. ضمن اینکه کودکانی که به گلوتن حساسیت دارند از گرانولای کنجد و چیا استفاده نکنند. چنانچه کودک به خاطر مشکلات آلرژی یا گوارشی دچار مشکل است ، بهتر است قبل از مصرف مکمل گرانولا برای کودک با پزشک مشورت کرد.

از گرانولا و گرانولابار میتوانید در تغذیه کودک دلبندتان استفاده کنید به این شرط که این محصول مفید را در همین سایت خریداری کنید تا از کیفیت برتر گرانولا و گرانولابار خریداری شده مطلع شوید و از مشاوره های رایگان همین مجموعه بلگروپ بهره مند شوید.

سایر خواص گرانولا کودک:

  • افزایش رشد کودک
  • سرشار از پروتئین
  • خونساز
  • وزن گیری کودک
  • تقویت حافظه
  • تقویت سیستم ایمنی
  • استخوانساز
  • رشد عضلانی

طریقه مصرف گرانولا کودک:

میتوانید این محصول را به تنهایی و یا همراه با میوه های تازه ، انواع ماست طعم دار، و یا تزئین سالاد ، چاشنی، انواع دسر و بستنی استفاده نمایید. همچنین میتوانید به مقدار دلخواه گرانولا را با شیر ترکیب کنید و بعد از چند دقیقه میل نمایید.

 

گرانولا

ویژگی های محصول:

ترکیبات : کنجد ، جو دوسر پرک ، گردو ، مغز آفتابگردان ، بادام درختی ، تخمه کدو ، عسل طبیعی ، سویق 5 غله ( نخود، عدس، جو دوسر، لوبیا، کینوا)، موز چهارشیره

طبع : گرم

محتویات : 380 گرم

نحوه مصرف : در تهیه اسنک ها ، دسرها ، بستنی و بعضی غذاها

خواص : افزایش متابولیسم ، کاهش وزن و تناسب اندام ، هضم غذا ، مفید جهت رفع یبوست و تامین فیبر و کمک به رشد.

بهترین کاربرد : استفاده خوراکی به همراه شیر و آبمیوه

ماندگاری : 6 ماه

نحوه نگهدارنده : در دمای اتاق

ویژگی : سالم و طبیعی

مصرف گرانولا برای لاغری

در کنار کلسترول و سدیم پایین شاید سبک بودن و سیر کننده بودن این محصول را بتوان بارزترین و بهترین ویژگی گرانولا دانست. با حجیم کردن غذا و جذب بالای آب ، فیبر بالای موجود اشتها را کم میکند و از ترشح هورمون گرلین ( هورمونی که در بدن باعث احساس گرسنگی میشود) جلوگیری میکند. این ویژگی مهم در افراد چاق و کسانی که رژیم دارند و در ساعاتی از روز گرسنه میشوند میتواند از پرخوری پیشگیری کند.

گرانولا را با چی بخوریم؟

گرانولا یک وعده کامل غذایی میباشد و به همین خاطر پیشنهاد میشود این محصول را به صورت خالی ، یا به عنوان میان وعده ، دسر ، محصولی جهت انجام ورزش استفاده کرد.

1-میتوان به عنوان وعده غذایی صبحانه گرانولا را به همراه شیر استفاده کرد.

2-در ساخت کیک های خانگی استفاده از گرانولا میتواند بسیار مفید باشد.

3-تهیه پارفه گرانولا : این محصول را میتوان با تکه های میوه تازه و همینطور ماست یونانی ترکیب کرد مانند : تمشک و یا موز اضافه کرد . به عنوان میان وعده این معجون میتواند بسیار خوش طعم باشد.

4-همچنین میتوان از گرانولا در ساخت اسموتی و تاپینگ بستنی استفاده کرد.

5-میتوان از آن به عنوان یک وعده غذایی کامل، به دلیل دارا بودن کربوهیدرات هنگام ورزش کردن استفاده کرد.

6-به دلیل ماندگاری طولانی ، حجم پایین ، و انرژی زیاد میتوان از آن در کمپینگ کوهنوردی بهره برد.

 

گرانولا

رسپی اتمیل شکلاتی میان وعده با گرانولا

یک نمونه اوتمیل با گرانولا را فراهم نموده ایم تا بتوانیم یک ایده روشن و زیبا برای مصرف گرانولا برای کودکان تان ارائه دهیم :

مواد لازم:

جو دو سر پرک ۴۰گرم

ماست پروبیوتیک۱/۲لیوان

میوه خردشده تازه یک ونیم لیوان

پودر کاکائو یک قاشق غذاخوری

عسل به میزان دلخواه تان

مغز گردو به میزان لازم

شکلات تخته ای خرد شده دلخواه

گرانولا سوپرایز

ابتداجو دو سر پرک را همراه با ماست پروبیوتیک  را در ظرف سرو مخلوط کنید و بگذارید تا جو دو سر پرک در ماست خوب خیس بخورد این کار میتواند تا 15 دقیقه زمان بخواهد اما با همزدن آرام هم میتوانید به روند ترکیبی فوق سرعت ببخشید در مرحله بعد کاکائو و عسل را اضافه کنید و خوب هم بزنید حالا اوتمیل شما آماده است تنها میخواهید که آن را تزئین و یا گارنیش کنید بهتر است در این مرحله تمام سلیقه و عشق خود را به محتوای ظرف تان نثار کنید با  شکلات و میوه های دلخواه و تازه و مغز ها و البته گرانولا سوپرایز آجیل را تزیین کنید درب ظرف را بسته سپس اگر میخواهید اوتمیل تان را در صبحانه سرو کنید و دریخجال  به مدت هشت ساعت استراحت بدهید . اگر هم میخواهید برای میانوعده عصر آمده باشد اوتمیل تان را صبح آماده کنید

علت نگهداری بلند مدت اوتمیل تان در یخچال چیست ؟

چون جو دو سر پرک پخته نشده و در ترکیب با ماست است میخواهیم خوب جا بیوفتند چرا که میخواهیم این تایم استراحت در تهیه اوتمیل به شما کمک کند تا طعم بی نظیر آن را پس از ترکیب عسل و مغز ها و جو دو سر  پرک و ماست بچشید و لذت ببرید.

گرانولا بار و گرانولا از چه سایتی بخریم ؟

برای خرید این محصولات ارگانیک پیشنهاد میدهیم ابتدا اطلاعات لازم را در این خصوص کسب نمایید برای اینکار یک پیشنهاد برای تان داریم  و آن مشاوره رایگان و خصوصی با متخصصان تغذیه مجموعه بلگروپ میباشد که میتوانند شما را در این امر یاری کنند همچنین در ادامه پس از مشاوره رایگان میتوانید در همین سایت اقدام به خرید نمایید به شما قول میدهیم که قیمت اراده شده  در این وبسایت کاملا مقرون به صرفه بوده و شامل حال مشتریان همیشگی ما خواهند بود و در ادامه میتوانید با نمونه های آنها در سایر فروشگاه های عرضه کننده پیگیر باشید.

ترکیبات گرانولا های این مجموعه تخصصی بوده و با سایر نمونه های بازار متفاوت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *