تناسب اندام و تغذیه, سبک زندگی, مراقبت و سلامتی, مقالات گروه بل

گرانولا برای باشگاه

گرانولا یکی از بهترین گزینه هایی است. که میتوانید به عنوان انگیزه ای خوشمزه برای باشگاه رفتن تان باشد. بهترین نوع گرانولا را که در بسته بندی آسان و راحت به دست تان میرسد در مجموعه بلگروپ خریداری نمایید.

گرانولا فیتنس را در باشگاه به تنهایی یا با شیر یا با ماست از قبل آماده کنید و همراه خود به باشگاه خود ببرید و به عنوان میانوعده یا غذای کاملی بعد از فعالیت باشگاه تان میل نمایید.

پیشنهاد مجموعه بلگروپ برای دوستان باشگاهی خود داشتن یک ظرف درب دار است. که با آن بتوانید ترکیب ماست و گرانول و میوه تازه خود را در یک دقیقه درست کنید. و درب ظرف خود را ببندید. و در کوله ورزشی خود قرار دهید و در باشگاه میل نمایید مطمئنا مربی شما از اینکه به تغذیه خود نیز در فعالیت جسمی خود اهمیت میدهید دید شگرفی نسبت به شما و انگیزه شما خواهد داشت.

اما موضوع مورد بحث در این مقاله بیشتر برای فوایدی است که یک فرد باشگاه میرود و فعالیت بدنی سنگین یا سبک برای فیتنس و سلامت جسم و روح خود انجام میدهد است. لذا از شما خواهشمندیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

البته این را هم عرض کنیم گرانولا فیتنس در رژیم های لاغری و فعالیت های بدنی و باشگاهی برای تناسب اندام بیشتر جوابگو است. و برای رژیم های افزایش وزنی و چاقی انتخاب نوع گرانولا را به متخصصان تغذیه و مربی ورزشی مجموعه ما بسپارید.

حتما بخوانید: گرانولا فیتنس

آیا تا به حال به مزایا و فواید ورزش کردن به صورت کلی فکر کرده‌اید؟ به نظر شما آیا راه‌حلی وجود دارد که ما در زندگی خود احساس بهتری داشته باشیم. انرژی‌مان در طول روز بیشتر باشد، بدن سالم‌تر و سرحال‌تری بسازیم و حتی چند سال به عمر خود اضافه کنیم؟ بله وجود دارد. ورزش منظم و پایدار تمام این مواهب را برای ما به ارمغان می‌آورد.

مزایای سلامتی ورزش منظم و فعالیت بدنی برای جسم و روح ابدا قابل چشم پوشی نیست. همه افراد فارغ از سن، جنس یا توانایی بدنی از ورزش سود می‌برند. پس اگر خودتان را دوست دارید، از ورزش و فواید ورزش کردن غافل نشوید!

باشگاه

فواید ورزش کردن برای جسم

ورزش مستقیما بر روی سلامت جسم و هم اکنون همه میدانند بر روی سلامت روح و صفات انسانی مانند اعتماد به نفس و عزت به نفس رابطه مستقیم دارد

 • ورزش کنترل کننده وزن است.

ورز اضافه وزن را کنترل میکند و سلامت ارگان های مهم بدن را به همراه دارد ارگان مهمی چون خون که نقش انتقال انرژی و مواد غذایی مفید سایر اندام های بدن را بر عهده دارد که برای بسیاری از افراد نادیده گرفته است ورزش برای سلامت خون یک کلید واژه مهم و اساسی  است.

اگر قادر به رفتن به باشگاه را ندارید از ورزش در خانه غافل نشوید اگر راه رفتن را نادیده میگیرید حتما به دنبال راهی برای راه رفتن بگردید و اگر فکر میکنید میتوانید از پله های به جای آسانسور استفاده کنید حتما گزینه استفاده از پله ها را انتخاب نمایید. پرا که با افزایش تپش قلب و فعالیت ماهیچه قلب در نتیجه فعالیت بدنی و گردش خون بالاتر در رگ ها مقداری از انرژی سرگردان و پرخان در خون مصرف میگردد و د جای نامناسب بدن تان مانند شکم و پهلو انبارش نمیشود.

اگر میخواهید در منزل ورزش کنید فضا را برای خود مانند باشگاه کنید و از میانوعده گرانولایی خود غافل نشوید .

 • ورزش با بیماری های مزمن مبارزه جانانه میکند.

بگذارید اینجا چند مورد از بیماری های مزمن را معرفی کنیم تا آگاهی شما در مقابل این بیماری ها و راهی که پیشنهاد میشود برای جلوگیری و مهار آسان را بیشتر درک کنید و راه ان چیزی نیست جز فعالیت بدنی و یا همان ورزش کردن.

 • فشار خون مادام العمر که هر شب مبتلایان به آن باید قرص کنترل فشار خون بخورند.
 • قند خون یا دیابت نوع دوم که نتیجه اکتسابی بوده و برای کنترل قند خون میبایست از رژیم غذایی سخت و بی رحمانه و یا از دارو تحت نظر پزشک پیروی کنند که مزمن میباشد.
 • کلسترول خون که رژیم غذایی سخت داشته و میبایست به گیاهخواری یا مصرف دارو های کنترل چربی خون حتی در دوره های طولانی مدت روی بیاورند.

به طور خاص، ورزش می‌تواند به کاهش یا پیشگیری از بیماری‌های مزمن زیر کمک کند.

دیابت نوع 2

ورزش هوازی منظم می‌تواند دیابت نوع 2 را به تاخیر بیاندازد یا از آن جلوگیری کند. تمرین قدرتی و بدنسازی هم برای بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 فواید زیر را دارد:

 • بهبود توده چربی بدنی
 • کنترل فشار خون بدنی
 • بهبود توده بدون چربی بدن و حذف آن
 • مقاومت به انسولین
 • کنترل قند خون و کاهش هر چه بیشتر آن
 • بیماری‌های قلبی و عروقی

با ورزش و کاهش عمده محتوای خونی و ارگانی هیچوقت دچار ایندسته از بیماری ها نمیشوید.

باشگاه

بسیاری از انواع سرطان‌ها

کاهش خطر ابتلا به چندین سرطان از جمله

 • سرطان سینه
 • روده بزرگ
 • آندومتر
 • کیسه صفرا
 • کلیه
 • ریه
 • کبد
 • تخمدان
 • پانکراس
 • پروستات
 • تیروئید
 • معده و سرطان مری

کاهش کلسترول خون

فعالیت بدنی سبب کاهش کلسترول بد خون شده که با نام LDL  شناخته شده است و افزایش HDL را به همراه دارد.

کاهش فشار خون

ورزش کردن فشار خون سیستولیک در حال استراحت را 5-7 میلی‌متر جیوه در میان افراد مبتلا به فشار خون بالا کاهش دهد.

حتما بخوانید: گرانولا لاغری | گرانولا فیتنس

 

 • تقویت عضلات بدنی با ورزش

هرچه سن بالاتر میرود عضلات بدن تحلیل میروند لذا بدن به سمت پیر شدن میرود البته این موضوع برای افرادی که دچار پیری زود رس میشوند شایع تر است و تجویز پزشک برای این افراد ورزش های باشگاهی است. همچنین افرادی که یک دوره طولانی بهبودی بعد از درمان را تجربه کرده اند میخواهند به بدن خود سلامت ظاهری را نشان دهند لذا خواهمشندیم با تغذیه درست و فعالیت بدنی مفید این مهم را هر چه طودتر به دست بیاورید.

حتما بخوانید: گرانولا از کجا بخریم؟

 • تراکم استخوان با ورزش بهینه میشود.

ورزش کردن به ساخت تراکم استخوان در جوانی کمک می‌کند و در مراحل بعدی زندگی می‌تواند از پوکی استخوان جلوگیری کند و حتی احیا کننده خواهد بود. با ورزش کردن تراکم استخوان به بالای 12 % میرسد و ورزش های پیشنهادی شامل اسکات، لانگز، پرس و دیگر تمرینات چند مفصلی است.

 • ورزش و سلامت پوست

ما و پوست ما در معرض هواس آلوده و مواد غذایی نادرست و استرس های روزانه هستیم که میبایست گاهی شادابی و طراوت را به پوست خود برگردانیم لذا ورزش است که میتواند این حس سبکی و زیبایی را به پوست ما ببخشد.

 • ترک سیگار با ورزش

ورزش میل به سیگار کشیدن را برای افراد سیگاری تا 100 % کاهش میدهد.

فواید ورزش کردن برای مغز انسان و بعد روحی آن

تا اینجا در مورد فواید ورزش برای بدن صحبت کردیم و اکنون میخواهیم این فعالیت بدنی را به هوش و فعالیت های مغزی و روحی انسان و کسب روحیه برتر را بیان کنیم

با ورزش شادی را در خود زنده و بزرگتر میکنید.

طبق تحقیقات به عمل امده ورزش بسیاری از استرس ها و فشار های خانوادگی و احتماعی را از بین میبرد و سطح افسردگی را برای افرادی که در معرض این بیماری هسند را تا حد قابل قوب و شگرفی کاهش میدهد.

 

گرانولا

ورزش به سلامت مغز و هوش می افزاید.

میدانیم که تقویت حافظه و اکسیژن رسانی و هوش برتر را برای افرادی که فهالیت بدنی بالایی دارند و از تناسب اندام بهتری برخوردار هستند مدیون ورزش کردن هستند. لذا دوست داران ورزش و فعالیت های بدنی میدانند که با این عمل میتوانند بر همه فشار های یادگیری و مباحث عمده عملیاتی و مهندسی غلبه کنند. ورزش را دست کم نمیگیرند و برای آن وقت میگذارند.

ورزش سطح انرژی را افزایش میدهد.

خانم های خانه دار میدانند که این مورد چقدر در زندگی روزه مره آنها موثر است و هیچگاه احساس خستگی های مزمن و بدن درد های نامتعارف نمیکنند. یک خانم خانه دار یک آقای پر مشغله و یک دانشجو یا یک دانش اموز میداند که برای اینکه بدون اینکه روز را بدون استرس و طبق برنامه پیش ببرد و از طرفی بدن خود را سالم و سرحال و شاداب و پر انرژی داشته باشد و از خستگی های روحی و جسمی دور باشد میبایست حرکات ورزشی را هر چند کوتاه مدت انجام دهد تا به یک موفقیت در سلامتی جسمی و رفتاری و روحی برسد.

ورزش در با ارتباط سلامت قلب و افزایش انرژی

فواید ورزش کردن برای سلامت قلب و ریه فوق‌العاده است. ورزش هوازی سیستم قلبی عروقی را تقویت می‌کند و سلامت ریه‌ها را تضمین میکند. و سبب افزایش انتقال اکسیژن به بافت ها و افزایش سطحانرژی میشود

ورزش سبب افزایش کیفیت خواب تان میشود.

ورزش و خواب ارتباط مستقیمی بر روی فعالیت های روزانه تان دارند با ورزش کردن بدن شما آماده یک خواب عالی و سبک در طول شب میشود و با داشتن خواب کافی و رفرشبدنی و مغزی در طول شب یک روز عالی را در ادامه بیداری خواهید چشید.

فعالیت جنسی را پر انرژی میکند.

علاوه بر بالا بردن اعتماد به نفس کافی در فرد ورزش سبب میشود میل جنسی را تقویت کند و یک لذت  بر انگیختگی را در فرد ورزشکار به وجود میآورد.

روحیه اجتماعی را افزایش میدهد.

ورزش ارتباط مستقیمی بر روی صفات انسانی داشته و همانطور که گفتیم بر روی

 • اعتماد به نفس
 • عزت نفس
 • مهربانی
 • هوش و ذکاوت
 • زیبایی

و .. اثر شگرفی را بر جای میگذارد.

گرانولا

تغذیه در ورزش

برای اینکه این همه فواید ورزش را یک جا دریافت کنیم یک بعد ورزش را نادیده نگیریم و ان چیزی نیست جز تغذیه باشگاهی یا همان تغذیه در ورزش

لذا فواید ورزش کردن بر هیچکس پوشیده نیست. ورود ورزش به زندگی ما، قطعا کیفیت حیات مان را بهتر و بیشتر میکند در این مطلب درباره فواید ورزش کردن برای جسم و روان گفته‌ایم و اثر فعالیت بدنی منظم را بر آن‌ها بررسی کردیم. اما در ادامه میخواهیم در مورد وعده ها و میانوعده هایی بگوییم که میتواند حال و نیاز مارا در ورزش کردن زودتر و بهتر کند

میانوعده هایی که در ورزش کردن به کمک ما میایند شامل

از جمله محصولاتی هستند که با دستور پزشک و متخصص تغذیه و مربی ورزشی برای کسانی که فعالیت بدنی و ورزش را در باشگاه ها انجام میدهند  پیشنهاد و تجویز میگردد و تا کنون نتایج شگفت انگیز آنها را در انواع باشگاه هایی که در سطح شهر ها توزیع شده است بررسی و اثبات شده است

برای خرید اینترنتی این محصولات به سایت بلگروپ مراجعه نمایید تا با مشاوران تغذیه ای ما همراه شوید و بسته های خود را درب منزل خود در هر کجای ایران هستید تحویل بگیرید.

گرانولا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *