تناسب اندام و تغذیه, مقالات گروه بل

گرانولا بار از کجا بخریم؟

گرانولا بار

با ارزش غذایی بالا و از طیف گسترده ای از محصولات خواص گرانولا به وجود میاید. و به همین خاطر مصرفش میتواند سلامت عمومی بدن شما را تضمین کند. گرانولابار یک اسنک، تنقلات، و یا خوراک به شمار میرود، که معمولا در میان وعده و یا وعده صبحانه مصرف میشود.

گرانولا به معنی دانه است. گرانولابار از چه چیزهایی تهیه میشود؟ معمولا از عسل غلیظ شده، غلات، انواع مغزیجات مانند خشکبار، آجیل، و در نهایت از میوه های خشک شده تهیه میشود. گرانولابار هم میتواند در کنار شیر یا آبمیوه به عنوان اسنک و تنقلات برای کودکان و نوجوانان استفاده شود. و هم میتواند از شیرینی گرانولابار به عنوان دسر سرو شود. از خواص گرانولابار از جمله میتوان به این مورد اشاره کرد. که حتی افرادی که در رژیم هستند. با خیال راحت میتوانند مصرف کنند. زیرا بدن آنها را قوی و سالم میکند.

گرانولابار چیست؟

گرانولابار که به عنوان صبحانه و میان وعده مصرف میشود. یک خوراکی خوشمزه و خوش طعم است. و از مواد بسیار مفید و مغذی تشکیل شده است. و همینطور یک خوراکی پر انرژی و سالم است. به همین خاطر مصرف آن برای کودکان و نوجوانان، لاغری و رژیم های سلامتی و رژیم های سم زدایی توصیه خواهد شد.

اصلی ترین موادی که گرانولابار را تشکیل میدهد شامل: جو دو سر پرک،مغزها و عسل هستند. و سایر مواد خوش طعم دیگری مانند: برنج بو داده،شکر قهوه ای،میوه های خشک مثل(خرما و کشمش) و… در ترکیبات گرانولا انواع شکلات نیز استفاده میشود. در بعضی از گرانولابارهای خاص و ویژه کره بادام زمینی، و دانه های تخم کتان بو داده نیز استفاده خواهد شد.

گرانولابار این خوراکی خوشمزه در کنار انواع حبوبات،غلات،پخته و طعم دار و شیر تازه و آبمیوه نیز سرو خواهد شد.

همچنین آن را در کنار دسر،شیرینی، و نیز بستنی سرو کرده. و حتی در برخی دسرها و شیرینی ها به عنوان تاپینگ استفاده میکنند. از خواص گرانولابار و تاثیر این میان وعده خوشمزه بر سلامتی خود ورزشکاران آگاه هستید.

در دویدن ها و پیاده روی های طولانی، صرف وقت در طبیعت و پیک نیک های طولانی و ورزش، به تامین انرژی لازم مصرف گرانولا کمک کرده. و در مقابل سرشار از ویتامین های ضروری و مورد نیاز بدن و در مقایسه با برخی میان وعده های آماده کالری بالایی نیز ندارد.

 

گرانولا

مقدار مصرفی مناسب گرانولابار و گرانولا

برای گرانولابار های رژیمی میزان کالری مصرفی برای میانوعده را توسط آزمایشات مختلف و طبق تشخیص متخصصان تغذیه و مربیان ورزشی اندازه گیری شده. و به مصرف میرسد به گونه ای که به صورت بسته بندی شده. و آماده تنها برای یک میانوعده به کار برده میشود.

بسته به تولید کننده های مختلف اندازه گرانولا، متفاوت است. اما معمولا 3/1 فنجان است. یعنی برای صبحانه مصرف یک کاسه بزرگ گرانولا کمی افراطی است.

اینکه چه میزان گرانولا برای شما کافی است. بسته به جنس، به مقدار انرژی که دارید. سن و سطح فعالیت متفاوت است. بهترین معیار کالری بدن است. پس بنابراین بهترین اندازه مصرف گرانولابار اندازه ای است که شمار را سیر کند.

 

فواید و خواص گرانولابار و گرانولا

همانطور که در بالا نیز اشاره شد مصرفش میتواند سلامت عمومی شما را تضمین کند. چرا که این محصول غذایی از طیف گسترده ای از محصولات مهم و با ارزش غذایی بالا به وجود میاید.

هر چند بیشتر خواص محتوایی گرانولا بیشتر به مواد به کار رفته درآن بستگی دارد، اما در بیشتر آنها میتوان موارد با ارزشی مثل: پتاسیم،سدیم،فسفر،روی،کلسیم،منیزیم، و آهن

ویتامین ها شامل ویتامین E ، ویتامین C ، تیامین، نیاسین، را یافت کرد. به اعتقاد دانشمندان ژاپنی گرانولا یک ابر غذا است.

به همین دلیل است که به عنوان یکی از اصلی ترین غذاهای خود فضانوردان ژاپنی از گرانولا  استفاده میکنند.

تمامی خواص گرانولا برای گرانولابار نیز صدق میکند. تنها میزان کربوهیدرات یا قند آنها میتواند متفاوت باشد. که با سایر ترکیبات موجود در گرانولابار بالانس و محاسبه شده است. و هیچگونه منع تغذیه ای ندارد.

 

تفاوت گرانولابار با گرانولا چیست؟

بیس اصلی گرانولا و گرانولابار یکسان است و در هر دو از ترکیبات مشابه مغزها و جو دوسرپرک و عسل و …. به کار بده شده است. تنها تفاوت آنها در میزان کربوهیدرات و قندهای آنهاست. که در گرانولابار میزان کربوهیدرات بیشتر از گرانولا است. اما این به این معنی نیست که گرانولابار را بی ارزش کند. چرا که به همان میزان کربوهیدرات در ترکیب گرانولابار استفاده میشود. به همان میزان نیز مصرف مواد مختلف دیگر محاسبه و بالانس میشود. و کل کالری محاسبه شده برای گرانولابار عنوان میگردد.

 

فرآیند هضم را بهبود ببخشید.

زمانی که نوبت به بهبود هضم فرا برسد. گرانولا حرف اول را میزند. با مصرف یک وعده از این غذا شما بیش از 120 درصد از نیاز روزانه خود به فیبر رژیمی زا تامین خواهید کرد. از مهمترین مواد موجود در این غذا فیبرهای محلول و غیر محلول هستند. تا به حال بر روی فیبر آزمایش های فراوانی انجام شده. که بیشتر انها نشان میدهد. به سلامت دستگاه گوارش این ماده میتواند کمک کند. فیبرها اول از همه باعث بهبود فعالیت باکتری های مفید روده میشوند. و علاوه بر این بعد از مصرف آنها لوله های گوارشی مرطوب میشود. که این موضوع موادغذایی و عبور مدفوع را تسهیل میکند. این امر سبب جلوگیری از یبوست خواهد شد.

با گرانولابار میتوانید وزن خود را کاهش دهید.

بهترین پیشنهاد میانوعده حاضر و آماده و قابل دسترس که میتوانید در کیف خود نیز حمل کنید. گرانولابار با محاسبه میزان کالری محاسبه شده است. اگر چه در این میان افرادی هستند. که گرانولا را به گرانولابار ترجیه میدهند. ما نیز به شما پیشنهاد میکنیم. بهرتین گزینه و قابل مصرف را انتخاب کنید. چرا که میباست از ارگانیک بودن صد در صدی گرانولابار مطمئن شوید.

البته همان طور که میدانید به عنوان مهم ترین وعده غذایی از صبحانه یاد میشود. اگر که شما هم به دنبال کم کردن وزن خود هستید. باید اهمیت بیشتری به این وعده غذایی بدهید. گرانولا سرشار از فیبرو انرژی است. این امر سبب میشود تا شما نه تنها برای فعالیت های خود انرژی لازم در طول روز را داشته باشید. بلکه دیرتر نیز گرسنه میشوید.

بخاطر اینکه فیبرها بسیار دیر هضم هستند. این موضوع سبب میشود. تا در بدن شما هورمون گرسنگی دیرتر ترشح شود. برای مدت زمان 12 ساعت 100 گرم گرانولا میتواند شما را سیر نگه دارد. بیش از اندازه غذا خوردن یکی از مهمترین دلایل شکست رژیم های غذایی است. که با مصرف این ماده دیگر لازم نیست نگران این موضوع باشید.

گرانولا

با خواص گرانولا، سطح کلسترول خود را کاهش دهید.

در انواع گرانولا بار فیبر محلول، برای کاهش کلسترول LDL مضر و گسترش کلسترول HDL یک روش شناخته شده در سراسر بدن است.

با کاهش کلسترول مضر در جریان خون،شما از ایجاد پلاک در رگ ها و شریان ها جلوگیری میکند.

ممکن است این نوع پلاک سبب افزایش فشار خون و فشار بر سیستم قلبی عروقی شود.

مواد تشکیل دهنده این غذا بیشترشامل خشکباری مانند بادام،گردو،و پسته هستند. که مقادیر قابل توجه ای در خود از اسیدهای چرب امگا3 را دارند. در افزایش سطح HDL این موضوع نیز تقش دارد.

با گرانولابار سطح انرژی خود را تقویت کنید.

کمک به تقویت سطح انرژی، یکی دیگر از خواص گرانولابار که باعث میشود کارشناسان تغذیه به استفاده از این غذا تاکید داشته باشند. خبر خوبی که وجود دارد این است. که در گرانولا مقدار زیادی شکر وجود ندارد. چرا که شکر میتواند باعث خستگی زودرس شود. در این غذا بالعکس مقادیر قابل توجه ای منگنز وجود دارد. که به میزان کمی در بدن یافت خواهد شد. برای اندام هایی مانند کلیه ها، کبد، این عنصر فعالیت متابولیک بسیار ضروری است.

معنای تابع متابولیسم بدین معنی است. که بدن شما کارآمدترشده. و در نتیجه به صورت موثرتری انرژی مصرف خواهد شد.

 

با خواص گرانولابار، از بروزآنمی جلوگیری نمایید.

یکی از بیماری هایی که در سراسر دنیا گسترده شده آنمی است. و بیش از 70 درصد مردم متاسفانه نمیدانند که به آن مبتلا شده اند. کسانی که به این بیماری دچار هستند از کمبود آهن رنج میبرند. به عنوان یکی از مواد سازنده گلبول های قرمز از آهن یاد میشود. این گلبول ها در بدن وظیفه خون و اکسیژن رسانی را بر عهده دارند. آهن در انواع گرانولابار و گرانولا وجود دارد. و به همین خاطر مصرفش میتواند به جلوگیری از آنمی کمک کند.

 

قیمت گرانولابار

برای خرید گرانولابار رژیمی و ارگانیک تان حتما مطمئن شوید. از مواد تشکیل دهنده ارگانیک بدون شیرین کننده های مصنوعی و نگهدارنده استفاده شده باشد. در غیر این صورت خریدتان را با شک انجام میدهید و حس رضایت و خوشنودی از کالایی که خریداری کردید از دست خواهید داد. بسته به اینکه چه میزان کالری برای میانوعده تان در نظر گرفته شده است. از گرانولابار های 50 گرمی و 100 گرمی میتوانید استفاده کنید. لذا قیمت گرانولابار در سال با تغییر آنچنانی مواجه نمیشود. و تنها با همان قیمتی که در همین سایت لحاظ شده است. میتوانید با نمونه های مشایه بازار مقایسه کنید.

 

سفارش اینترنتی گرانولابار

محصول گرانولابار  رژیمی و ارگانیک در ایران به تولید انبوه نرسیده است. اما میتوانید در فروشگاه های ارگانیک فروشی ، آجیل فروشی ها و قنادی های شهرتان آن را خریداری کنید. در این خصوص خواهشمندیم حتما روی بسته تان بخوانید و مطمئن باشید. که محصول ارگانیک بوده و از قند های مصنوعی و نگهدارنده استفاده نشده باشد. این نکته را هم در نظر بگیرید. که هر چه قدر تاریخ انقضای محصول کوتاه تر باشد گرانولابارتان ارگانیک تر است.

برای خرید گرانولابار اینترنتی تخصصی و رژیمی تان تنها از ما بخواهید. در شرکت دانه های ارگانیک بهراد این محصول کاملا ارگانیک و اندازه گیری شده. برای سفارش عددی گرانولابار و سفارش کارتنی گرانولابار میتوانید در قسمت تماس با ما سفارشتان را با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *