تناسب اندام و تغذیه, مقالات گروه بل

کره بادام زمینی ایرانی بخریم یا خارجی؟

کره بادام زمینی رژیمی بل

همیشه موضوع از اونجا شروع میشه که ایرانیش خوبه یا خارجیش ؟ اینجا براتون خارجی هارو معرفی کردیم و میگیم که با تغییر قیمت دلار و ارز و شرایط واردات و همیشه در دسترس بودن محصول مخصوص چه انتخابی میتونیم داشته باشیم. خرید کره بادام زمینی رژیمی بل

حتما به شما توصیه میکنیم همیشه هر چیزی که خارجیشو دوست دارید دنبال نمونه ایرانیش هم بگردین چون اگه خارجیش نبود بتونی با مدل ایرانیش نیازتو برطرف کنی.

بهترین مثال هاش که همه با هاش سروکار داریم: داشتن ماشین خارجی و تعمیر گاهی که بتونه تعمیرش کنه که در سطح شهر کمه ، شامپویی که گاهی تحریم و توی گمرک گیر کرده یا قیمتش صدچندان شده و نکنه تقلبی گیرتون بیاد . حالا اینجا کره بادام زمینی رژیمی که اگه اصل از فرع تشخیص ندی کلاه بزرگی سرتون میره و اعتماد براتون سخت میشه.

اینجا یک نمونه کره بادام زمینی رژیمی ایرانی از شرکت دانه های ارگانیک بهراد بهتون معرفی میکنیم که میتونه نیاز به یک کره بادام زمینی ارگانیک خارجی رو براتون کاملا برطرف کنه . همینجا میتونین بررسیش کنین و ثبت سفارش تون انجان بدید تا درب منزل تحویل بگیرید.

وزن بسته بندی کره بادام زمینی رژیمی بل : 370 گرمی که برای افرادی که رژیم سلامت محور و لاغری در پیش گرفته اند دو تا سه هفته جوابگو خواهد بود (بسته به نوع رژیم در حال اجرا فرد )

نوع بسته بندی کره بادام زمینی رژیمی بل : پت با پلمپ فلزی کاغذی که محصول رو  در مقابل شرایط محیطی و حمل ایمن نگه میداره. (امکان صادرات به تمامی کشور های همسایه )

قیمت خرید کره بادام زمینی رژیمی بل : نسبت به نوسانات دلار و بازار در ایران همیشه سعی کردیم قیمت تغییر آنچنانی نکنه که اخیرا خداروشکر هم تغییر قیمت نداشته و در همین سایت قابل رویت هست (75 تومان)

کره بادام زمینی رژیمی بل

اما برسیم به نمونه های خارجی و برند های کره بادام زمینی:

مقایسه 6 برند برتر دنیا

1-معرفی کره بادام زمینی جیف gif:

کره بادام زمینی که توسط شرکت The J.M Smucker ساخته شده یک برند آمریکایی است و این برند را از شرکت procter&Gamble  درسال 2001 خریداری کرده است

شرکت procter&Gamble  در سال 1955 از ویلیام تی یانگ کره بادام زمینی بیگ تاپ را خریداری کرد و برای رقابت با پیترپن و اسکیپی نام تجاری آن را تغییر داد، نام برند کره بادام زمینی خود را شرکت p&G ،Jif  گذاشت و برای فرآیند هیدروژناسیون خود از روغن های غیر از روغن بادام زمینی استفاده کرد، و با اضافه کردن شکر ترکیب آن را شیرین کرد.

در سال های 1958 برند جیف کره بادام زمینی کرمی و ترد را به بازار عرضه کرد و اکسترا کرانچی را در سال 1974 به محصولاتش اضافه کرد، و یک نوع کره بادام زمینی را در سال 1991 با شکر کمترو سدیم کم را به بازار معرفی کرد.

در آمریکا از سال 1981 برند جیف Jif به عنوان یک نام تجاری در زمینه کره بادام زمینی معتبر و پیشرو به حساب می آید. تمام انواع کره بادام زمینی که بزرگترین تاسیسات تولید کره بادام زمینی در جهان است با تاسیساتی در شهر کنتاکی تولید میشود.

کره بادام زمینی رژیمی بلانواع کره بادام زمینی جیفJif :

این برند 10 نوع متفاوت از کره بادام زمینی را در جهان عرضه میکند؛ مانند: کرانچی-کرمی معمولی- کم چربی-امگا3- کم سدیم عسلی-و کرمی و ترکیب این چند نوع با یکدیگر.

وزن بسته بندی: غالبا بسته بندی های جیف 40 اونس (1 کیلو گرمی) و 16 اونس (454 گرمی) است.

ظرف بسته بندی کره بادام زمینی اسکیپی: در این محصول که به دلیل شکل ظاهری معمولی، اغلب این بسته بندی در چرخه بازیافت و استفاده مجدد قرار نمیگیرد، از ظرف و درب پت با پلمپ سیل دو لایه استفاده شده است. و پسماند باقی مانده از این محصول در طبیعت، با توجه به حجم تولید این شرکت خسارات غیرقابل جبرانی را به همراه خواهد داشت.

قیمت خرید کره بادام زمینی جیف Jif : در ایران قیمت خرید این کره بادام زمینی: در بازار ایران این محصول اغلب در بسته بندی 454 گرمی موجود میباشد و قیمت آن حدودا از 118000 تومان شروع میشود و با توجه به اینکه تنوع دارد تا 160.000تومان میرود.

قیمت خرید در بازارهای جهانی: در سایت آمازون و والمارت برای بسته بندی 1کیلوگرمی با قیمت 168 هزار تومان، خرید کره بادام زمینی کرمی جیف عرضه می شود(با دلار 28 هزار تومان).

ترکیبات کره بادام زمینی جیف:

شکرو نمک-بادام زمینی رست شده-سویا و کلزا-2درصد روغن گیاهی هیدروژنه

مهم: همانطور که مستحضرهستید این کره بادام زمینی اصل و خالص نیست و دارای شکر-نمک و مواد افزودنی مانند روغن هیدروژنه می باشد.

 

کره بادام زمینی رژیمی بل

2-معرفی کره بادام زمینی اسکیپی skippy :

از آنجایی که بادام زمینی بومی آمریکای جنوبی است بدیهی است که در جهان بهترین برند های کره بادام زمینی آمریکایی باشند، برند اسکیپی در ایالت متحده و چین تولید میشود و هم آمریکایی است.

در حال حاضر اسکیپی توسط شرکت Hormel Foods تولید میشود و در سال 2013 برند اسکیپی را از Unilever خریداری کرده است، این کره بادام زمینی در چین پر فروش ترین مارک است ، و در جهان رتبه ی دوم را بعد از برند Jif را دارد.

دعاوی مختلفی در آمریکا در خصوص نام تجاری اسکیپی مطرح شده است، این برند که در سال 1931 ابتدا بنام خالق فیلم اسکیپی بوده است اسکار برنده شده است،اما چون در سال 1946 خالق این برند پناهنده شد، این برند را یک شرکت مواد غذایی بنام خود ثبت کرد، و مالک شرکت جانشین آن یونیلیور شد.

انواع کره بادام زمینی اسکیپی:

14 نوع کره بادام زمینی این برند را دارد،برند جیف که خلاقیت در تولید انواع کره بادام زمینی را در اختیار دارد یک برند پیشتاز بازار است. اسکیپی هم با الگوبرداری از او انواع کره بادام زمینی مانند ؛ کرانچی-کرمی-عسل ارگانیک و کره بادام زمینی- کره بادام زمینی کم چربی و کم سدیم را در سبد محصولات خود قرار داده است.

یک محصول جالب که ترکیب کره بادام زمینی با پروتئین های گیاهیست برای گیاهخواران دارد، به نظر این ابتکار کار خود اسکیپی باشد، بخاطر اینکه در سبد محصولات جیف وجود ندارد.

وزن بسته بندی:

در وزن 16 اونس(460گرمی) بسته بندی غالب اسکیپی به فروش میرسد، سالها قبل در وزن 2 کیلو بسته بندی خانواده موجود داشته است که فعلا در دسترس نیست.

قیمت خرید بادام زمینی اسکیپی:

در ایران قیمت خرید بادام زمینی اسکیپی با وزن 462 برای محصول کرمی حدود 135000تومان است در واقعیت از جیف گرانتراست.

قیمت خرید در بازارهای جهانی:

قیمت این محصول با وزن 1کیلوگرمی با قیمت 168000 در بازار جهانی سایت آمازون و والمارت برای نوع کرمی عرضه میشود.

قابل توجه است که این دو محصول در بازار جهانی در قیمت 1 کیلویی با یک قیمت عرضه میشوند، اما در ایران در وزن کمتر این محصول گرانتر عرضه میشود، که علت آن میتواند محبوبیت کمتر اسکیپی در ایران باشد.

ظرف بسته بندی کره بادام زمینی اسکیپی:

از ظرف و درب پت با پلمپ سیل دو لایه در این محصول استفاده شده است، که اغلب این بسته بندی در چرخه بازیافت به دلیل شکل ظاهری معمولی مورد استفاده مجدد قرار نمیگیرد.پسماند باقی مانده از این محصول در طبیعت با توجه به حجم تولید این شرکت خسارات غیرقابل جبرانی را به همراه خواهد داشت.

ترکیبات کره بادام زمینی اسکیپی:

این کره هم ترکیباتش دقیقا مشابه جیف است، روغن گیاهی هیدروژنه-بادام زمینی رست-شکر-(کلزا-سویا- و دانه پنبه) و نمک، این روغن برای حفظ شکل ظاهری کره بادام زمینی است.

مهم: همانطورکه مستحضرهستید این کره بادام زمینی اصل و خالص نیست و همینطور دارای شکر-نمک- و مواد افزودنی مانند روغن هیدروژنه میباشد.  در صورتی که نمونه ایرانی آن برای شرکت دانه های ارگانیک بهراد بدون هیچ گونه ماده افزودنی و نمک و شکری میباشد و تمامی افراد جامعه در همه سن و وزن و به هر پرهیز غذایی که دارند میتوانند از کره بادام زمینی رژیمی بل استفاده نمایند.

 

کره بادام زمینی رژیمی بل

3-معرفی کره بادام زمینی تیاور:

با تلاش یک زوج ایرانی ساکن گیلان این کسب و کار در آذر99 راه اندازی شد، که با رویکرد تجارت منصفانه کسب و کاری دوست دار محیط زیست متولد شد.با رسالت توسعه اشتغال روستایی و احیاء جنگل های هیرکانی تیاور پا به عرصه وجود گذاشت، از طریق درآمد حاصل از این چرخه و با هدف تولید محصولات محلی و احیاء جنگل های هیرکانی قصد دارد در ایران یک الگو تجارت منصفانه را ایجاد نماید.

انواع کره بادام زمینی تیاور:

به صورت کرمی کره بادام زمینی خالص تیاور ارائه میشود، مدتی به محصولات این کسب و کار کره بادام زمینی و عسل طبیعی اضافه شد، که با توجه  به رویکرد مشتریان و تحقیقات بازار برای استفاده از ترکیب کره بادام زمینی و عسل در هنگام مصرف، فعلا تولید این محصول متوقف شده است. چیزی که همکاران ایرانی در تمامی نقاط کشور تلاش برای تولید بهترین ها دارند هم اکنون شرکت دانه های ارگانیک بهراد با بهره گیری از علم روز دنیا و متخصصان تغذیه به ترکیب خالص و نابی از کره بادام زمینی رژیمی بل رسیده اند که میتواند جبران موجودی بازار بر پایه محصولات سلامت محور نموده است.

وزن بسته بندی:

کره بادام زمینی تیاور در بازار در دو بسته بندی 350 گرمی و 500 گرمی عرضه میگردد.

قیمت خرید کره بادام زمینی تیاور:

قیمت کره بادام زمینی خالص تیاور برای وزن 500 گرمی 99000 تومان و برای وزن 350 گرمی84000 تومان میباشد.

ظرف بسته بندی کره بادام زمینی تیاور:

در بسته بندی کره بادام زمینی تیاور بخاطر اینکه طراوت و تازگی کره بادام زمینی حفظ بشه از ظرف پت قابل بازیافت با درب فلزی و پلمپ سیل دولایه استفاده شده، و با تلاش برای زیبایی بسته بندی و طراحی مینیمال سعی شده است برای مصرف کننده امکان استفاده مجدد فراهم گردد حتی معرفی محصول از جنس pvc در طراحی لیبل قابل شست و شو هم رعایت شده است، تا برآیند این ظرافت برای کسب و کار موجب نمایش ابعاد سبز درظروف بسته بندی باشد.

ترکیبات کره بادام زمینی تیاور:

فقط از بادام زمینی محلی رست شده در این محصول استفاده شده است و در آن هیچ ترکیب دیگری وجود ندارد، و این موضوع در بازار وجه تمایز کره بادام زمینی تیاور با دیگر محصولات است، بادام زمینی استفاده شده که بهترین بادام زمینی ایران است، بادام زمینی محلی آستانه اشرفیه است، و مستقیم از کشاورزان آستانه تهیه میگردد و فاقد هر گونه مواد افزودنی-نمک-و شکر است. مانند کره بادام زمینی رژیمی بل که بدون نگهدارنده بوده مثل نمونه ای که در همین سایت با نام کره بادام زمینی رژیمی بل معرفی میگردد بدون نگه دارنده و افزودنی مجاز و غیر مجاز میباشد.

 

کره بادام زمینی رژیمی بل

4-معرفی کره بادام زمینی پولادین:

این برند که متعلق به شرکت نیکا ارگانیک امید است اما متاسفانه در گوگل علی رغم سرچ مفصل این شرکت سایت رسمی ندارد تا بتوانیم داستان و سابقه ی این برند را براتون روایت کنیم، و محصولات این برند اغلب در دیجی کالا و سایر پلتفرم های فروش محصولات غذایی در دسترس است و کمتر در فروشگاه ها رویت شده است.

انواع کره بادام زمینی پولادین:

این محصول دارای سه نوع کره بادام زمینی است، کره بادام زمینی کرانچی-کره بادام زمینی کلاسیک و نچرال در بازار موجود است.

وزن بسته بندی:

این محصول در بازار در دو وزن 600 گرمی و 305 گرمی به فروش میرسد.

ظرف بسته بندی کره بادام زمینی پولادین:

این محصول ظرف آن شیشه ای است و درب آن فلزی و فاقد پلمپ سیل میباشد. به نسبت سایر کره بادام زمینی های شرکتی ظاهر بسته بندی این محصول دارای زیبایی و کیفیت بیشتری است.  اما در ارسال شیشه ای بودن آن ریسک شکستن را بالا میبرد. و امکان ارسال پستی آن عملا وجود ندارد. در صورتی که در شرکت دانه های ارگانیک بهراد تمامی بسته بندی ها شفاف و از جنس پت بوده حتی برای کره بادام زمینی رژیمی بل تا امکان ارسال آن برای کشور های همسایه نیز وجود داشته باشد. و از ریسک ارسال پایین تری برخوردار باشد.

قیمت خرید کره بادام زمینی پولادین:

قیمت کره بادام زمینی 600 گرمی 99000 و 305گرمی آن 53000تومان میباشد.

ترکیبات کره بادام زمینی پولادین:

درمدل کاسیک: بادام زمینی (نوع آن درج نشده است) روغن گیاهی-شکر-نمک استفاده میشود.در مدل نچرال آن بر روی جدول غذایی شکر و نمک صفر درج شده است و باید عملا حدود یکماه زمان مصرف این محصول باشد، اما اینکه در شرکت های پخش و فروشگاه های سراسر کشور نحوه مدیریت این محصول به چه صورتی است مشخص نیست، چرا که باید رویکردی مشابه محصولات لبنی و شیر را به آن داشت و پس از آن باید از تاریخ مصرف کوتاه مدت مرجوع شود اما مدل کرانچی و کلاسیک دارای شکر و نمک است.

توضیحات تکمیلی:

متاسفانه این برند ایرانی در محصول خود عنوان نکرده که از چه نوع بادام زمینی استفاده میکند.

شایان ذکراست که کره بادام زمینی زمانی که فاقد مواد نگهدارنده-شکر-و نمک است در یخچال برای استفاده بلند مدت باید نگهداری شوددر غیر اینصورت از کیفیت آن بشدت کاسته وغیر قابل استفاده و رنگ آن تیره میشود، اینکه این محصول در پلتفرمهای آنلاین و در فروشگاه های سراسرکشور به چه صورتی نگهداری میشود مشخص نیست لذا در خرید مدل نچرال آن پیشنهاد میکنیم دقت بیشتری را به خرج بدهید.

 

کره بادام زمینی رژیمی بل

5-معرفی کره بادام زمینی دکتر بادام:

تولید این محصول در سمنان انجام میشود و برند دکتر بادام متعلق به شرکت سپنتا میباشد، در سال 94 این شرکت تاسیس شده است و از محصولات مرتبط با مغز دانه انواع مختلفی را تولید میکند.

انواع کره بادام زمینی دکتر بادام:

این شرکت 4 مدل کره بادام زمینی دارد، کره بادام زمینی با عسل-کره بادام زمینی معمولی-بدون شکر-کرانچی. جالب است بدانید در جدول غذایی مدل بدون شکر آن قند را 1.45 گرم درج نموده است. در صورتی که کره بادام زمینی خالص فاقد قند است. مثل کره بادام زمینی رژیمی بل با وزن 370 گرم خالص

وزن بسته بندی:

این محصول در بازار در دو وزن 470 گرمی و 220 گرمی عرضه میشود.

ظرف بسته بندی کره بادام زمینی دکتر بادام:

در ظرف پلاستیکی این محصول با چاپ سیل رنگی انجام شده که به مصرف کننده امکان مصرف مجدد را نمیدهد. و این بسته بندی در چرخه بازیافت و استفاده مجدد، به دلیل کوچک بودن ظرف قرار نمیگیرد. و پسماند باقی مانده از این محصول در طبیعت با توجه به حجم تولید این شرکت خسارات غیر قابل جبرانی را به همراه خواهد داشت.

قیمت خرید کره بادام زمینی دکتر بادام:

قیمت کره بادام زمینی 470 گرمی آن 78000تومان و 220 گرمی آن 39.500 تومان به فروش میرسد.

ترکیبات کره بادام زمینی دکتر بادام:

نمک-شکر-بادام زمینی درج شده است و متاسفانه این شرکت از بادام زمینی که در کره ش استفاده کرده را اعلام نکرده است. شایان ذکر است که در ایران بادام زمینی موجود انواع متنوعی دارد. بهترین نوع بادام که بادام زمینی آستانه اشرفیه است. تا بادام زمینی های چینی و پارس آباد دشت مغان که در زمره بی کیفیت ترین بادام های موجود در بازار ایران قرار دارد.

مهم: همانطور که مستحضر هستید این کره بادام زمینی دارای شکر-نمک اما فاقد مواد نگهدارنده است و خالص نیست.

توضیحات تکمیلی:

به نظر میرسد که کوچکترین بسته بندی های موجود در بازار ایران و جهان را دکتر بادام دارد. البته ممکن است این شرکت برگرفته از ساشه هایی از نمونه های خارجی باشد. اما به هر طریق استراتژی و رویکرد این شرکت به نظر میرسد در ارائه محصولات با حجم کم، فروش محصول به اقشار متنوع جامعه را دارد. لیکن نکته قابل تامل این است که این محصول اصلا جنبه محیط زیستی در طراحی آن در نظر گرفته نشده است. و محصولات این شرکت حجم زباله تولیدی بسیارزیادی دارد خصوصا در محصولات ساشه ای یک روزه.

 

کره بادام زمینی رژیمی بل

6-معرفی کره بادام زمینی شیررضا:

در فضای کارگاهی این شرکت از سال 1342 راه اندازی شده و توسط پسر بزرگ این خاندان در سال 1377 ملقب به شیررضا توسعه یافته است،در شهر یزد تولید این محصول انجام میشود، و در سابقه خود تجربه تولید انواع مختلف ارده و کره را دارد.

انواع کره بادام زمینی شیررضا:

این شرکت شش نوع کره بادام زمینی دارد. بدون نمک و شکر-کرانچی-ساده-نمکی-عجیب است که در سایت دیجی کالا در جدول ارزش غذایی قند مدل بدون شکر و نمک آن درج شده است. و به نظر میرسد که این اشتباه دیجی کالا باشد.

وزن بسته بندی:

بسته بندی های این شرکت 450 و 300 گرمی هستند. نکته قابل توجه این است که وزن خالص 400 گرم برروی بسته بندی آن درج شده است. و ناخالص 450 گرم است در صورتی که در سایتها عملا تحت عنوان 450 گرمی به فروش میرسد.

ظرف بسته بندی کره بادام زمینی شیررضا:

برای بسته بندی محصولات خود این شرکت از ظرف و درب پت استفاده میکند. که رنگ درب آن برای هر محصول متفاوت است. اغلب این بسته بندی در استفاده مجدد و چرخه بازیافت قرار نمیگیرد. و پسماند باقی مانده از این محصول در طبیعت، با توجه به حجم تولید این شرکت خسارات غیرقابل جبرانی را به همراه خواهد داشت.

قیمت خرید کره بادام زمینی شیررضا:

این کره بادام زمینی بدون شکر و قند در وزن 300 گرمی 44000تومان و در وزن 450 گرمی 61000 تومان عرضه میشود. و الان در اینجا 450 گرم ناخالص است و روی آن وزن ظرف محاسبه شده است، اما به ضورت 450 گرم خالص در پلتفرم ها به فروش میرسد.

ترکیبات کره بادام زمینی شیررضا:

بادام زمینی رست شده روغن-نمک-شکر در این محصول استفاده شده و در مدل بدون نمک و شکر،قاعدتا شکر و نمک حذف شده اما همچنان در این محصول دغدغه مدیریت فروش محصولات بدون نگهدارنده شرکتی وجود دارد مانند: مشکلات مرجوعی و…

 

کره بادام زمینی رژیمی بل

فروش کره بادام زمینی رژیمی بل :

بسیاری از مردم خواستار خرید محصول کره بادام زمینی رژیمی بل به صورت عمده و خورده بوده اند. خاطر نشان میکنیم که با توجه به نیاز بدن و حفظ اصل ممناعت از افراط و تفریط برای دوز مواد غذایی در بدن یک کره بادام  زمینی در وزن 370 گرم زیر نظر متخصصان تغذیه طراحی شده تا در رژیم های سلامت محوری و لاغری جوابگوی نیاز بدن شما باشد.

شما دوستان میتوانید در همین وبسایت اقدام به خرید یک یا چند کره بادام زمینی رژیمی بل کنید. و قیمت های پلکانی را در تعداد بالاتر مشاهده بفرمایید.

البته که خیلی از دوستان به ما لطف داشته و در اوزان بالاتر و دبه ای از شرکت دانه های ارگانیک بهراد تقاضا داشته اند. اما چون اساس و خط مشی شرکت بر پایه سلامت محوری و تغذیه سالم بدون نگهدارنده وافزودنی ست. بنابراین با نظر متخصصان تغذیه موافق مصارف سالم در دوز های مورد نیاز بدن انسان موافق تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *