تناسب اندام و تغذیه, سبک زندگی, مراقبت و سلامتی, مقالات گروه بل

پکیج های سلامت محور بل را بشناسیم!

پکیج سلامت محور

پیدایش اهمیت غذای در دسترس و مفید

همیشه در مورد انواع مواد غذایی سالم و سلامت محور از دل محصولات کشاورزی و حیوانی  سخن به میان آمده است. که سبب لاغری و چاقی و یا پیشنهاد و تجویز درمانی داشته اند. اما اینکه میشود در مورد محصولاتی صحبت کرد که خاص قرن 21 است و تا کنون حتی امکان نقل و انتقال آنها وجود نداشته است.

یک اصل که همیشه در دنیا جریان دارد. رشد و پیشرفت جوامع بشری و صنعتی بوده است اما اینکه در این راستا پیشرفتی در تغذیه سالم شده باشد. یا خیر موضوعیست که میبایست موشکافانه جستجو کنیم.

البته اصلی ست  که تا کنون برای کسی مهم نبوده است. اینکه همه چیز طبیعی و ارگانیک است و نیازی به علم و پیشرفت آن نیست. وقتی در جنگ جهانی اول برای نظامیان حکومتی ماده غذایی محدود بود و تدارکات جنگ ها قادر به تامین مواد غذایی در شرایط جنگ و مسافت های طولانی نداشتند. غذاها و محصولات کشاورزی به سمت صنعتی شدن ، کنسروی شدن ، بالا بردن مدت نگهداری سوق داده شد و یک انقلاب عظیم در مواد غذایی و نیاز اولیه انسانی پدیدار شد.

انقلابی که من فکر میکنم برای همان سالهای دور میباست باشد و اکنون جوابگوی جامعه بشری سالم نیست. اگر چه جمعیت در حال افزایش هست اما قانون طبیعت همیشه فیلتری برای کنترل جمعیت طی قرن ها و میلیون ها سال پیاده کرده است. و اگر چه فشار فقر و گرسنگی بی داد میکند. اما با توجه به تکامل بشر و رشد خاص نوع بشر از نظر قد و وزن و وجود تکنولوژی های پیشرفته ما را به آن وادار میکند. که میباست در مواد غذایی مان تامل و دقت بیشتری داشته باشیم.

آمار ها نشان میدهد گرسنگان در دنیا محدود به کشور های خاصی هستند که شناسایی شده اند. و اکنون بشر به دنبال غذای تمیز و سالم است.. به گونه ای که نخوردن بهتر از هر چیزی خوردن شده  است.

چرا که از پس خوردن هر گونه ماده غذایی که شناخت کافی از آن نداریم ما را به بیماری هایی مبتلا میکند. که چند سال پیش برای افراد سالخورده بود نه جوان 25 ساله ولو حتی انسان جوانتر از 25 سال.

بیماری هایی که حتی پزشکان گاهی از تشخیص و درمان آن عاجز هستند. بگذارید یک مثال برایتان بزنم که همه هم نسلان من آن را به چشم خود دیده اند. بیماری کووید 19 یا همان کرونا که یک اپیدمی مسری خطرناک که تنها با واکسن مهار شد و تا 2 سال کل دنیا را درگیر خود کرده بود. چه عزیزانی که جلو چشمانمان جانشان را ازدست ندادند و چه خانواده ها از هم پاشیده نشدند.

برای اینکه در آن گیرودار مبتلایان و مرگ و میر های پی در پی جان سالم به در میبردی تنها کافی بود بدن ایمن و سالمی داشته باشی. بدنی عاری از سرطان ، دیابت یا قند خون ، فشار خون، چاقی مذمن ، لاغری بیش از حد ، بیماری مذمن و زمینه ای  و . . .

آنهایی که میتوانستند حتی در شرایط مبتلا بودن بدن خود را ایمن کنند. میتوانستند زنده بمانند اما کسانی که مبتلا شدند. و نتوانستند خوراکی سالم و مقوی برای افزایش ایمنی بدنشان به دست بیاورند. بیشتر در معرض مرگ قرار میگرفتند و مطمئنا فوت میشدند.

این مطلب غم انگیز را ازآنجایی عنوان میکنم که انسان شاد و سالم مطمئنا سالم نیست. که بتواند در مقابل مخاطرات مختلف مقابله کند. میبایست از ریشه همه چیز را درست چیدمان کرد. تا در معرض خطرات جان سالم به در ببریم. خشت اول زندگی خودمان و فرزندانمان در مورد مسئله منحصرا غذا و تغذیه سالم کج و اشتباه گذاشته شود تا ثریا مقاوم نیست وممکن است با یک باد پاییزی فروکش کند.

اگر چه انسان به دنیا می آید تا به اهداف بلند پروازانه خود برسد و نیاز های اولیه و روتین زندگی برایش کم اهمیت جلوه میکند. اما مگر میشود دندانت درد کند و در امتحان ورودی دانشگاه موفقیت مورد انتظار را کسب کرد. گاهی یک مسئله کوچک تلقی میشود اما همان مسئله یک روز در شرایط حساسی گریبان انسان را میگیرد.

مسئله خوراک مثل پوشاک است. در تابستان گرم مان میشود و بیش از حد گرما سبب درد و رنج و حتی مرگ میشود. و در زمستان سردمان میشود و اگر لباس مناسب فصل را نپوشیم برای مدت طولانی خارج از منزل ما را به سمت یخ زدگی و مرگ میکشاند. لذا همیشه برای فصول سال تدابیری اندیشیده ایم. برای غذا هم همینطور باید باشد.

اگر از کودکی نمک زیاد مصرف شود دو پیامد دردآور و رنج اور در سنین بالا و درحین رشد و نمو دارد :

  • کوری چشم
  • فشار خون بالا که زمینه انواع حمله های قلبی و مغزی میباشد.

راه های مبارزه با فشار خون بالا چیست؟

یا اگر شکر و قند بیشتر مصرف شود بدن مان را محیطی آماده برای انواع عفونت ها کرده ایم. و در بد ترین حالت در میانسالی یا حتی زمان بارداری به دیابت اکتسابی نوع یک مبتلا میشویم. البته که دیابت ارثی نوع دو نیز در ابتدا اکتسابی بوده که با جهش و تغییر ژنوم طی سالیان دراز تبدیل به دیابت ارثی بدو تولد شده است.

من همیشه به دنبال راهی برای افزایش طول عمر بوده ام. اما در این راه متوجه یک اصل اساسی شده ام. و آن طول عمر با کیفیت بسیار با ارزش تر از طول عمر بی کیفیتی است که پس از یک عمل جراحی توسط پزشک به بیمار بخشیده میشود.

 

راه های پیشگیری از دیابت چیست؟

در راستای سبک زندگی سالم و رسیدن به سلامتی همیشگی و طول عمر بالا بدون درد و رنج های مسیر زندگی افراد زیادی فعالیت هایی هر چند بیش یا هر چند اندک داشته اند تا اشتباهاتی که در نتیجه شرایط پیش آمده اند اصلاح گردد ، حال این اشتباهات کوچک باشد یا بزرگ ، فنی باشد یا غیر فنی ، تغذیه ای باشد یا غیر تغذیه ای ،  پزشکی باشد یا غیر پزشکی در نتیجه تغییر ژنوم

باید به این ضرب المثل ایمان داشت که : ماهی را هر وقت ازآب بگیرید تازه ست

چرا ؟ به خاطر اینکه زندگی در جریابن یک رود بزرگ و بدون توقف است که اگر شما در زمان خود  ضرر و زیان دیدی آن را  به نفر بعدی یا به نسل بعدی منتقل نکنید در این صورت دنیا و جامعه ای پویا و رو به کمال خواهیم داشت.

 

معرفی شرکت دانه های ارگانیک بهراد در تولید پکیج های سلامت محور:

چرا معرفی شرکت دانه های ارگانیک بهراد ؟ به خاطر اینکه ما متخصصان تغذیه و مدیران ارشد سازمان های بزرگ تولیدی زمانی متوجه تغییرات بزرگ در صنعت کشاورزی و صنعت غذا شدیم که در این زمان اگر چه دیر اما میتوان گفت به یقین قصد و نیت اصلاح روش تغذیه ای ، اصلاح مواد غذایی ، اصلاح سبک زندگی از صنعتی و ماشینی به نیمه ماشینی و سپس سنتی و ساده رسیده ایم. دست علم بی شاعبه همراه با تجربه ما را به این مهم و این خدمت رسانی سوق داده است تا جامعه ای با مهار بیماری هایی همچون سرطان ، سویه های ویروسی ناشناخته ، ایدز ، کرونا و بیماری های واگیر و کشنده و …. داشته باشیم.

 

پکیج های سلامت محور همراه با مشاوره رایگان

من به عنوان عضو کوچکی از این جامعه بزرگ و از این دنیای سختگیر همیشه به دنبال راهی برای جبران خسارات وارده بر انسان در طی مسائلی که فکر میکرده برایش مفید است اما هیچگاه مفید نبوده و اکنون به این مهم رسیده است تا به زندگی ساده گرایانه و زیست سالم تری دید داشته باشیم

زندگی وقتی سخت میشود که ما سخت میگیریم. غذا وقتی مضر میشود که ما به دنبال طعم های خارق العاده تر بگردیم اما به محتوای سلامت محوری آن دقت نکنیم چه ما که کودکی ساده ای با غذا و هوای سالم تری سروکار داشتیم چه نسل جدید که با سری غذاهای صنعتی و غیر سنتی بزرگ شده اند هر دو در معرض مرگ در سنین پایین هستیم.

تا میخواهیم از دستاورد هایمان در زندگی شخصی و اجتماعی مان سایه مرگ و انواع بیماری و ضعف شدید قوای بدنی بر روی لحظات زندگیمان گسترده میشود.

راز طول عمر طولانی چیست؟

بیایید بیشتر در مورد پکیج های سلامت محوری و درمانی مجموعه بلگروپ آشنا شویم :

اینفوگرافیک پکیج های سلامت محور بل:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *