تناسب اندام و تغذیه, مقالات گروه بل

روغن زیتون بی بو و بی طعم

یکی از متداول ترین روغن های گیاهی روغن زیتون می باشد. این روغن یک چربی مایع است که از زیتون به دست می آید. درخت زیتون در مکان های خاص با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی مناسب، رشد خواهند نمود. این میوه مزایای فوق العاده ای را در بر خواهد داشت. مصرف این روغن ها در بسیاری از کشورهای دیگر نیز رواج خواهد داشت. برخی از کشورها نیز با توجه به خصوصیات ویژه در این محصول ،اقدام به تجارت آن خواهند نمود. سه گیاه اصلی در غذاهای مدیترانه ای توجه افراد را به سمت خود معطوف داشته است.

این گیاهان عبارتند از گندم ،انگور و زیتون . شواهد بسیار زیادی حاکی از آن است که این گیاه تاثیرات بسزایی بر روی سلامت افراد خواهد داشت. برخی از کشورهای موجود به عنوان یکی از تولیدات اصلی از این روغن ها استفاده خواهند نمود. کشورهایی مانند ترکیه ،ایتالیا، یونان، مراکش و اسپانیا به تولید مرغوب و بی نظیر این محصولات مشغول هستند. روغن های مرغوب و ایده آل، خصوصیات برجسته ای در بر دارند که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت :

خصوصیات برجسته در روغن زیتون مرغوب :

برخی از خصوصیات در این محصولات، آنها را به یک محصول ارگانیک و مرغوب مبدل خواهد نمود. در برداشتن این خصوصیات سبب برجستگی آنها در بازار رقابتی خواهد شد. امروزه شاهد تولید این محصول به طور گسترده ای هستیم. اما تمام کالاهای موجود در بازار از کیفیت برجسته ای برخوردار نیستند. اما روغن زیتون مرغوب دارای چه ویژگی هایی خواهد بود ؟

  • روغن زیتونی مرغوب است که اسیدیته آزاد نداشته باشد، هرچه میزان اسیدیته آزاد در این روغن ها کمتر باشد، کیفیت و مرغوبیت آنها نیز بیشتر خواهد بود.
  • روغن هایی که از رنگ روشن برخوردار هستند، تصفیه و پالایش شده و سپس به بازار عرضه می شوند. اما روغن هایی که دارای رنگ تیره تری هستند، کلروفیل بالاتری نیز خواهند داشت.
  • شرایط اقلیمی و آب و هوایی هر منطقه نیز تاثیرات بسزایی بر روی کیفیت این محصولات خواهند داشت. برخی از محصولات که در شرایط اقلیمی مناسبی رشد و نمو داشته اند، کیفیت برتری را نیز در بر خواهند داشت. در مقابل محصولاتی که از شرایط مساعدی برای رشد برخوردار نبوده اند، کیفیت و مرغوبیت ایده آلی را در بر نخواهند داشت. در کل شناخت کیفیت و مرغوبیت این محصولات کار بسیار سخت و تخصصی می باشد.
  • در شناخت مرغوبیت روغن زیتون ،می توان از بوی آن نیز کمک گرفت.
  • روغن هایی که از کیفیت بالایی برخوردار هستند؛ اغلب از بوی سیب یا از بوی سبزی برخوردار خواهند بود. اگر بوی فلزی از این محصولات به مشام شما برسد،یعنی این روغن ها از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند. اما شرکت bell اقدام به ارائه ی محصولات بی بو نموده است .این محصولات با خصوصیات فوق العاده از جمله محصولات مرغوب و باکیفیت به شمار می روند. در روغن های بی بو ، روغن زیتون بکر و مرغوب طی برخی از فرآیندهای شیمیایی به صورت کامل خنثی شده و با کیفیت بسیار بالا و عدم برخورداری از بو مورد استفاده ی گروه خاصی از افراد قرار خواهد گرفت.

 

روغن زیتون

مزایای استفاده از روغن زیتون بدون بو :

مصرف این نوع از روغن ها برای بسیاری از افراد سخت و مشکل می باشد. برخی از افراد حساسیت های بسیار بالایی به استفاده از این محصولات به دلیل برخورداری از طعم و بوی متفاوت خواهند داشت. مصرف این محصولات برای این گروه از افراد بسیار دشوار خواهد بود. بسیاری از برندها برای رفع این مشکلات، اقدام به استفاده از فناوری های نوین در این راستا نموده اند. خنثی کردن این محصول به معنی از بین بردن طعم بد و بوی نامناسب آنها می باشد. با در نظر گرفتن این موارد، استفاده از این محصولات برای کلیه افراد بسیار ایده آل و قابل توجه خواهد بود.

معایب استفاده از روغن زیتون بدون بو :

تمامی محصولات موجود دارای مزایا و معایبی برای بدن خواهند بود. این محصول نیز با توجه به مزایای فراوان و برخورداری از انواع مواد معدنی و ویتامین ها ،معایبی نیز خواهد داشت. زمانی که از فناوری های نوین برای خنثی کردن این محصول ،استفاده می شود، برخی از ترکیبات موجود در این محصول خواص خود را از دست می دهند. از این رو نمی توان شاهد تاثیرات فوق العاده ی این محصول بر روی قلب باشیم.

کاربردهای روغن زیتون بدون بو و طعم :

  • کاهش وزن:

استفاده از این محصول به دلیل برخورداری از مواد معدنی فوق العاده و ویتامین های مناسب، نقش موثری در کاهش وزن خواهد داشت. استفاده از این محصول در رژیم های غذایی بسیار مفید و سودمند خواهد بود. یکی از مهمترین موارد استفاده از آنها ،استفاده به عنوان چاشنی سالاد خواهد بود.

  • کنترل کلسترول خون :

وجود کلسترول بد در خون، سبب بروز بسیاری از مشکلات در بدن افراد می گردد. مشکلات قلبی و عروقی ، مشکلات گوارشی و … از جمله مهمترین معایب وجود کلسترول بد در بدن می باشد. استفاده از این محصولات ،تاثیرات فوق العاده ای بر روی کنترل کلسترول خون در بدن خواهد داشت.

  • پیشگیری از بروز سرطان :

ترکیبات موجود در این محصول به راحتی با رادیکالهای آزاد مبارزه نموده و سبب از بین رفتن آنها می گردند. از این رو استفاده از این محصول در پیشگیری از بروز برخی از سرطان ها نقش چشمگیری خواهد داشت.

  • تقویت و سلامت پوست و مو :

از ترکیبات موجود در این محصول ،می توان به انواع مواد معدنی و ویتامین هایی اشاره نمود که نقش موثری در سلامت پوست و مو خواهند داشت. ویتامین E از جمله ویتامین هایی می باشد که سلامت پوست افراد را نیز در بر خواهند داشت.

 

راهنمایی برای خرید محصولات بلگروپ :

پس از کسب اطلاعات کامل از فواید استفاده از این محصول، اغلب افراد برای خرید این محصولات، اقدامات فراوانی را انجام خواهند داد. برندهای بسیار زیادی اقدام به تولید محصولات سلامت محوری نموده اند. شرکت دانه های ارگانیک بهراد یا همان مجموعه بلگروپ یکی از برندهای تولید کننده ی مرغوب و اصیل این محصولات خواهد بود. این برند با استفاده از مواد اولیه ارگانیک و مرغوب برای تولید یک محصول مرغوب و بی نظیر در تلاش بوده است. فروش اینترنتی محصولات سلامت محوری یکی از گام های هدفمند برای کسب رضایت مشتری خواهد بود. افراد می توانند به راحتی برای خرید یک محصول فوق العاده و مرغوب از سایت فروش اینترنتی بلگروپ اقدام نموده و یک خرید بی نظیر را تجربه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *