تناسب اندام و تغذیه, سبک زندگی, مراقبت و سلامتی, مقالات گروه بل

دمنوش های سیر کننده

دمنوش

آیا می دانستید دمنوش ها سیرکننده هستند؟

آیا اعتقادی به مصرف دمنوش دارید؟ تا چه اندازه نسبت به این نوشیدنی علاقمند هستید؟ آیا از دمنوش به عنوان یک نوشیدنی گوارا و لذت بخش استقبال می کنید؟ و یا اینکه از این نوشیدنی انتظارات درمانی دارید؟ قطعاً برای سوالات مطرح شده، پاسخ هایی منطقی دست و پا خواهید کرد. اما به یقین تا کنون با واژه دمنوش برخورد داشته اید. در این بین خیلی از ما در استقبالی با شکوه این نوع نوشیدنی را مصرف می ‌کنیم و خیلی ها هم در یک بی ‌تفاوتی از کنار این موضوع عبور می ‌کنیم.

برای آنها که از دمنوش ها به دنبال رسیدن به یک نوشیدنی دلچسب و سالم هستند، پرداختن به این موضوع هیجان انگیز است. اما آنها که چندان تمایلی به مصرف دمنوش ها ندارند، شاید لازم است بدانند که این نوشیدنی های خارق العاده قادر به انجام کارهایی بسیار فراتر از یک حس دلنشین هستند. دمنوش ها از سالم ترین نوشیدنی ها هستند که می توانند شما را سیر کنند.

شاید به سختی این ادعا را بپذیرید؛ اما اگر از عاشقان این نوشیدنی ها باشید، نسبت به این ادعا در واقعیت سیرکنندگی دمنوش ها باور خواهید داشت. یقینا تجربه مصرف غذای کمتر بعد از نوشیدن یک فنجان دم نوش را دارید. تجربه، بهترین اثبات هر ادعایی است. اما روی صحبت ما با عزیزانی است که همچنان در نگاهی اغماض گونه نسبت به انواع دمنوش ها نشسته اند و این نوشیدنی ها را نمی ‌پسندند.

بحث لذت از نوشیدن های گیاهی را در یک سمت ماجرا داشته باشید. سمت دیگر بحثمان را در امتداد تاثیری که این نوشیدنی ها بر میزان کالری دریافتی ما می گذارند، ادامه می ‌دهیم. اینکه دمنوش ها می توانند حس سیری را برای شما تداعی سازند. به این ترتیب با مصرف منظم نوشیدنی های گیاهی نیاز به دریافت کالری کمتری خواهید داشت. رمز و راز زندگی سالم ‌تر با مصرف دمنوش ها در همین نکته ساده خلاصه شده است. اما حالا بیایید ببینیم که دمنوش ها چطور می ‌توانند ما را سیر نگه دارند؟ ولی قبل از آن تکلیفمان را با این نوشیدنی ها روشن کنیم. اینکه اصولاً دمنوش چیست و چه نوشیدنی هایی را می توانیم در لیست بلند بالای این نوع از نوشیدنی ها قرار دهیم؟

دمنوش بل

دمنوش چیست؟

هر نوع نوشیدنی که از حضور ریشه، ساقه، گل، میوه، برگ و حتی پوست گیاهان در آب تهیه شده باشد، دمنوش است. در یک بیان ساده ‌تر، این نوشیدنی بخشی از یک گیاه در آب است که بعد از مدتی طعم آب را عوض خواهد کرد. برخی از این نوشیدنی ها با استفاده از آب سرد تهیه می ‌شوند و برخی دیگر از حضور عناصر گیاهی در آب گرم تهیه خواهند شد. خلاصه اینکه با یک نیم نگاه ساده بر گیاهان موجود در محیط می توانیم مقدمات یک نوشیدنی دم نوش خوشمزه را فراهم آوریم. اما اندکی درنگ کنید. واقعا نمی‌ شود راه بیفتید و هر جا هر گیاهی که پیدا کردید آن را در آب جوش بیندازید و انتظار یک نوشیدنی مفرح و نشاط آور را داشته باشید.

شرط تهیه دم نوش، استفاده از گیاهان خوراکی است. گیاهانی که تلخ نباشند و یا مسمومیت زا نیستند. به این ترتیب فهرست مشخصی از گیاهان در لیست دم نوش های شناخته شده قرار می گیرند. هنر دمنوش سازهای حرفه ای در مخلوط کردن این گیاهان با یکدیگر است. گاهی این ترکیب سازی ها آنچنان خوش طعم هستند که نوشیدنی ابتکاری را تبدیل به یک ایده معروف و شناخته شده می کنند.

مثلاً  دمنوش مخصوص بل ، یک ترکیب حساب شده از برخی گیاهان است. نوشیدنی که می‌ تواند حس و حال خوبی را برای شما فراهم آورد و در عین حال باعث شود تا نسبت به خوردن غذاهای حجیم و چاق کننده احساس سیری داشته باشید. البته همه دمنوش ها به یک شکل و با هدف یکسانی تهیه نمی شوند. این نوشیدنی ها تنوع بسیار بالایی دارند. تنوعی که می ‌تواند در اهداف گوناگونی تهیه شده باشد.

 

دمنوش ها و اهدافی که دنبال می ‌کنند

تا اینجای ماجرا با نوشیدنی به عنوان دمنوش آشنایی نسبی پیدا کردیم. اینکه از حضور عناصر گیاهی در آب سرد و یا گرم می توانیم انواع نوشیدنی با گیاهان را تهیه کنیم. اما تمام دمنوش ها تنها برای رسیدن به یک نوشیدنی لذت ‌بخش نیستند. در واقع اهداف اولیه در ایده حضور گیاهان در آب برای تامین نیازهای درمانی بوده است.

اطباء باستانی تا طب سنتی خیلی سال است که متوجه قابلیت های بالای درمانی انواع دمنوش ها هستند. مثلا می توانید در طب بو علی سینا شاهد طیف گسترده‌ ای از انواع دمنوش ها باشید که برای هر کدام از آنها قابلیت ‌های درمانی گسترده ای مطرح شده است. برخی از ایده ها در تهیه کردن دم نوش برای رسیدن به نوشیدنی های آرام بخش است. نوشیدنی هایی که گویی جادو می کنند و می توانند روح و روان آدمی را آرام نگه دارند. در این بین جمعی از دمنوش ها هم هستند که قابلیت سیرکنندگی دارند. مصرف این نوشیدنی ها مانع از مصرف مواد غذایی زیاد است. در نتیجه می ‌توانند در دراز مدت بر زیبایی ظاهری تا زندگی سالم مصرف کنندگان خود تاثیر‌گذار باشند.

رمز و راز دمنوش ها با قابلیت سیرکنندگی

دمنوش چیزی جز حضور یک گیاه در آب نمی باشد. پس نمی ‌توانیم از این ترکیب ساده انتظار تأمین کالری بالایی داشته باشیم. اما چطور است که برخی از دمنوش ها این قابلیت را دارند که ما را به سیری برساند و یا در میزان کالری مصرفی بدن ما تاثیرگذار باشند؟ قاعده مصرف دم نوش ها متکی بر دریافت کالری نمی باشد؛ بلکه این ترکیبات می توانند متابولیسم بدن را تحت تاثیر بگذارند. برای نوشیدنی هایی که قابلیت افزایش سوخت و ساز بدن را دارند، می توان از نمونه ‌های متنوعی یاد می‌ شود. دم نوش زنجبیل، زیره، به و یا سیب و دارچین از این نمونه ها هستند. دمنوش هایی که بدون حضور کالری همراه با افزایش سوخت و ساز بدن ما را سیر نگه می دارند.

وقتی سطح قند خون بدن ما افت پیدا می ‌کند، پیام هایی مبنی بر احساس گشنگی برای مغز فرستاده می شود. این موضوع کاملاً ناخودآگاه است. بدن برای تداوم فعالیت روزانه نیاز به انرژی دارد و این انرژی را از طریق قند موجود در خون تهیه می‌ کند. از طرفی تا زمانی که مجبور نباشید، به ذخایر گرانبهایش دست اندازی نخواهد کرد.

ذخایر گرانبهایی که بدن شما برای مدت‌ ها در تکاپوی انباشت آن بوده است، همان چربی ‌های متراکمی هستند که اتفاقاً شخص شما می خواهید از شر آنها خلاص شوید. اما تا بدن شما مجبور نباشد، تلاشی در استخراج انرژی از این ذخایر نخواهد داشت. مصرف برخی از این نوشیدنی ها باعث افزایش سوخت و ساز بدن می ‌شوند. افزایش سوخت و ساز یعنی مجبور کردن بدن به استفاده از ذخایر چربی ای که انباشت کرده است.

به این ترتیب با افزایش سطح قند خون، نیاز به تامین انرژی مرتفع خواهد شد. لذا دیگر دلیلی وجود ندارد که سیگنال هایی مبنی بر گشنگی برای مغز ارسال شود. در این صورت با مصرف برخی از این نوشیدنی ها که قابلیت افزایش سوخت و ساز بدن را دارند، برای مدت زمان بیشتری احساس سیری داریم و می توانیم مقدمات یک زندگی سالم تر را فراهم آوریم.

وقتی قرار است از یک زندگی صمیمانه با دمنوش ها لذت ببرید

بحث چربی سوزی و رسیدن به زیبایی ظاهری در مصرف منظم دمنوش ها یک ماجرای انحرافی است. ماجرایی که ظاهراً به اجبار شما را به سمت مصرف انواع این دست از نوشیدنی ها هدایت کرده است. اما یقیناً در ایجاد سبک زندگی متفاوت شما تاثیرگذار خواهد شد. سبک زندگی ای که از این پس قصد دارد تا نوشیدنی های سالم تر با رنگ و لعاب متفاوت تری را تجربه کند. قطعاً در آغاز راه برای مصرف انواع دمنوش ها نسبت به این نوشیدنی های جدید با مزه هایی عجیب مقاومت خواهید کرد. اما ماجرا وقتی دلپذیر است که ذائقه شما با دم نوش ها اخت بگیرد. در این زمان دیگر به این سادگی ها دل از دنیای جذاب دمنوش ها نمی کنید.

قطعاً در جمع دوستان و یا اقوام و آشنایان با برخی مواجه هستید که از انواع دمنوش ها استفاده می کنند و همیشه در تکاپوی رسیدن به یک نوشیدنی جدیدتر، خلاقانه تر و هیجان انگیزتر هستند. این افراد دمنوش ها را دوست دارند؛ چون ذائقه آنها با دنیای دلپذیر انواع دم نوش گره خورده است. در این بین شاید در نگاه مقدماتی همراه با آغاز مصرف دمنوش ها به چشم نوشیدنی ها برای سلامتی و یا چربی سوزی، آنها را مصرف کرده باشند. اما حالا با نگرش دیگری در جمع مصرف ‌کنندگان این تیپ از نوشیدنی ها قرار دارید.

چطور با دمنوش ها زندگی جذاب ‌تری داشته باشیم؟

یکی از اعجاب این نوشیدنی، تنوع گسترده آنها است. جمع کثیری از گیاهان دارویی، انواع میوه ها، سبزیجات، ریشه های خوراکی و… را می توان به شکل دم نوش مصرف کرد. این تنوع را بگذارید در کنار خلاقیت‌ ها در ترکیب گیاهان برای ساختن یک نوشیدنی متفاوت. به همین سادگی با طیف بی انتهایی از انواع دمنوش های گیاهی و کاملاً سالم و البته هیجان انگیز مواجه هستید.

وقتی از عاشقان دمنوش می ‌شوید، دیگر در یک زندگی هیجانی قدم برداشته اید. چرا که می توانید هر روزتان را با یک نوع نوشیدنی متفاوت سپری کنید و حتی خلاق باشید و خودتان در تکاپوی خلق دم نوشی ابتکاری باشید. البته در این بین هستند متخصصینی که دست به کار شده اند و نوشیدنی هایی هیجان انگیز را ابداع می کنند. مثل دمنوش مخصوص بل می باشد. این نوشیدنی از قابلیت سیرکنندگی بالایی برخوردار است. سوخت و ساز بدن شما را افزایش می دهد و با چربی سوزی به ایجاد یک حس سیری در شما کمک خواهد کرد. در عین حال طعم جذاب و دلپذیر این دمنوش می تواند حس هیجان انگیز متفاوتی داشته باشد.

دمنوش میوه ای چیست ؟

دمنوش میوه ای یک نوع دمنوش خوش طعم از ترکیب میوه های خشک میباشد که با اصول طب سنتی و تغذیه در جهت حفظ خواص آنها همراه میباشد. انتخاب میوه ها در این نوع دمنوش بسیار تخصصی بوده و میبایست روی اصول خاصی انتخاب گردد.

اینکه نوع دمنوش طعم شیرین داشته باشد یا ترش و یا حتی بدون طعم باز بستگی به انتخاب نوع میوه های خشک شده دارد.

معمولا دمنوش های میوه ای شیرین و خوش طعم بوده و خاصیت سیری پذیری بالایی دارد.

این نوع دمنوش ویتامینه بوده و برای زیبایی و شادابی پوست و مو بسیار مفید میباشد خواص گیاهان دارویی که در کنار پرک میوه ها استفاده میشود این نوع دمنوش را بالقوه میکند.

میوه های خشکی که بسیار در دمنوش های میوه ای استفاده میشود و بسیار عامه پسند است شامل :

به ، سیب ، لیمو عمانی ، بهار نارنج ، عناب ، توت فرنگی ، توت خشک ، غنچه گل محمدی ، دارچین  …

دمنوش میوه‌های استوایی نیز بسیار پر طرفدار است که از ترکیب انبه، پاپایا، آناناس، نارگیل،و آووکادو تهیه میشود. این دمنوش میوه ای موجب تقویت سیستم ایمنی بدن، افزایش میل جنسی، تقویت پوست مو، درمان دردهای قاعدگی، تنظیم قند خون، از بین بردن سلول‌های سرطانی، رفع سردی بدن و پایین آمدن فشار خون می‌شود.

دمنوش میوه ای از کجا بخریم ؟

وقتی صحبت از انواع دمنوش ها میشود، با دریایی از گیاهان پر خاصیت مواجه میشویم که میتوانند هر کدام برای قسمتی از بدن مفید باشند اما یک موضوع مهم که سبب میشود اقدام به خرید دمنوش آماده صورت پذیرد این است که از ترکیب چند ماده معطر اعم از میوه و گیاهان دارویی میتوان یکجا یک خرید بهینه و سودمند داشته باشیم.

دمنوش میوه ای بل از ترکیب میوه های سیر کننده جذاب و خوشمزه و پرخاصیت است که میتواند شما را ساعت ها شاداب و زیبا و سیر نگه دارد.

برای خرید این دمنوش میتوانید در همین وبسایت ثبت سفارش کنید تا کوتاه ترین زمان ان را درب منزل خود دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *