تناسب اندام و تغذیه, سبک زندگی, مقالات گروه بل

دانه چیا در بدنسازی | چیابل ارزان

خواص اصلی دانه دانه چیا عبارت اند از: آنتی اکسیدان های فراوان و متنوع ، اسیدهای چرب امگا 3 ، پروتئین و فیبر ! دانه چیابل یک ماده مغذی بسیار عالی است. که یک قاشق از آن مواد مغذی زیادی را برای بدن شما فراهم می آورد.

در برنامه ورزشی و بدنسازی مواد غذایی که خود مصرف میکنید. دارای اهمیت بسیار زیادی است. اگر در حال وزنه زدن و عضله سازی باشید. اهمیت این امر چندین برابر میشود. و تمام تلاشتان را میکنید. تا در طول روز علاوه بر دریافت سه میکرو مغذی اصلی یعنی چربی ، پروتئین ، و کربوهیدرات به میزان کافی. به دقت فواصل زمانی مصرف هر کدام از آنها را نیز دنبال خواهید کرد.

فیبر دانه چیا

در داشتن رژیم غذایی سالم فیبر بالای دانه چیابل احتمالا به شما کمک کند. به کنترل اشتها فیبر میتواند کمک کند. برای مدت زمان طولانی به طوری که احساس سیری بیشتری میکنید. و در طول روز کمتر غذا میخورید. هر چند ثابت شده. که تقریبا مصرف فیبر بیشتر به کاهش وزن بیشتر کمک میکند. اما در حال حاضرهم بر روی خاصیت دانه چیابل مطالعه انجام میشود.

اسیدهای چرب امگا 3 دانه چیا

در گذشته باور بر این که استفاده کردن از چربی موجب عدم تناسب اندام و افزایش وزن میشود رایج بود. اما اکنون این باور نسبت به گذشته کمرنگ شده است.

در حال حاضر مردم میدانند که انواع مختلف چربی وجود دارد و برای بدن انسان همه ی آنها نیز مفید هستند. چرا که در بدن اعمال متفاوتی را انجام میدهند .دانه های چیابل شامل: اسید چرب امگا 3 کوتاه زنجیر ALA که یک اسید چرب ضروری برای بدن است تامین میکند ، اسید آلفا لینولنیک (ALA) ،دانه های چیابل ALA  را در خون افزایش میدهد.

پروتئین دانه چیا

دانه های چیابل حاوی مقدارقابل زیادی پروتئین و حدود 18 تا 20 اسید آمینه ضروری است.

پس بنابراین وعده غذایی کامل برای دریافت پروتئین دانه چیابل نیست. اما میتواند در افزودن فیبر و پروتئین اضافی همراه با افزایش قابل توجهی از چربی مفید باشد. کره بادام زمینی را مثلا در نظر بگیرید. با اینکه مقادیر چربی کره بادام زمینی بیشتر است. پروتئین نیز دارد. و باید در خوردن آن پرهیز کرد. چیابل در عوض حاوی پروتئین است. و همینطور منبع غنی از چربی های سالم است.

همچنین برای آن دسته از افرادی میتواند مکمل خوبی باشد. که زیاد گوشت مصرف نمیکنند. ولی میخواهند ویتامین B  و پروتئین زیادی را که از غذاهای گیاهی بدست میآید. توسط مصرف این مکمل ها جبران کنند.

و در آخر یاد آور میشویم که دانه چیابل حاوی اسیدهای چرب امگا 3 ، فیبر بسیار زیاد ، و آنتی اکسیدان است. با اطمینان کامل میتوان گفت که با کیفیت ترین پروتئین را از طریق مصرف این دانه میتوانید دریافت کنید. یک قاشق غذاخوری دانه چیابل و یک فنجان ماست یونانی 180 کالری داشته. و دارای حدودا 3 گرم چربی ، 23 گرم پروتئین ، و 14 گرم کربوهیدرات است.

دانه چیابل از نظر ظاهری و از نظر خاصیت شبیه به تخم شربتی است. اما کاملا با آن تفاوت دارد.

دانه چیا

منابع متنوع پروتئین چیست؟

 • انواع گوشت ها و مرغ
 • تخم مرغ
 • لبنیات و سایر مشتقات آن
 • پروتئین های گیاهی و غیر گوشتی شامل :
 • بادام
 • جو دو سر پرک
 • کلم بروکلی
 • کینوا
 • عدس
 • لوبیا
 • دانه کدو حلوایی
 • بادام زمینی
 • چیا

دانه چیا، دانه ی دوندگان و ورزشکاران

1-دانه چیا کلید هیدراتاسیون:

هیدراتاسیون : به معنای رساندن آب به بدن افراد است. که دچار اتلاف مایعات شده است. در همه حال و همیشه هیدراته بمانید. این امر که با دانه چیابل تحقق می یابد قانون طلایی دوندگان است. بخاطر اینکه دانه های چیا قادر هستند. که 9 برابر بیشتر از وزنشان آب جذب کنند.

2-کاهش التهاب و درد مفاصلی:

در مسافت های طولانی دویدن باعث فشار به اندام ها میشود. در دانه چیابل امگا 3 موجود باعث کاهش التهاب های مفصلی بعد از تحمل فشار ناشی از دویدن میشود. اضافه کردن دانه چیابل فقط التهاب مفاصل را کاهش نمیدهد. بلکه روند بهبودی بدن را نیز سرعت میبخشد.

3-جلوگیری از گرفتگی عضلات:

از اتفاقات شایع میان ورزشکاران یکی ، گرفتگی عضلات است. که به  دید پزشکان ورزشی گرفتگی ناشی از کمبود پتاسیم بوده. و همیشه مصرف موز را پیشنهاد میکنند.  اما دانه چیابل 2 برابر بیشتر از موز دارای پتاسیم بوده. و از گرفتگی عضلات جلوگیری میکند.

4-دویدن طولانی مدت :

بعضی از مواقع ما میخواهیم که مسافت های بیشتر را بدویم. که این امر با مصرف دانه چیابل امکان پذیر است. دانه های چیابل با کند کردن روند تبدیل کربوهیدرات به شکر به مدت طولانی سوخت بدن را تامین خواهند کرد.

در حال حاضر دانه های چیابل منبع شگفت انگیزی از انرژی طبیعی محسوب میشوند. به رژیم غذایی روزمره خود دانه های چیا را اضافه کنید. تا از اثرات فوق العاده آن بهره مند شوید. برای هر سطح از دونده ها دانه چیابل بسیار مفید است.

دانه چیا

دانه چیا چیست؟

این دانه که فیبر بسیار زیادی دارد. یک شبه غلات است. البته در دانه چیابل نوع فیبر موجود با فیبری که در نشاسته و سایر انواع کربوهیدرات ها وجود دارد. متفاوت است.

دانه چیابل که در کشور مکزیک بومی محسوب میشود. از نعناییان است. برای لاغری مصرف دانه چیا بسیار معروف شده است. زمانی که این دانه ها در فضای مایع قرار میگیرند. حجم آنها افزایش پیدا میکند. و حالت ژله ای به خود دست میدهد.

باتوجه به اینکه دانه چیا میتواند. بسیاری از تنقلات را از میانوعده های شما حذف کند. میتواند شما را به سمت سبک زندگی سالم و تغذیه سالم سوق دهد. از دانه چیا انگیزه بسازید برای یک عمر سلامتی و سلامت محوری. دانه چیا علاوه بر کابردهای درمانی و پیشگیرانه ای که دارد. میتواند در فعالیت های بدنسازی نیز نقش بسازیی از خود به جای بگذارد.

تنها کافی است آن را بشناسید. و در میانوعده ها و صبحانه هایتان آن را جای دهید. میفهمید یک دوست و همراه همیشگی با قابلیت های بلقوه به همراه دارید. که میتواند جلوی بسیاری از عادات بد غذایی و حتی مصرف مصنوعیات را منتفی کند.

دانه چیا سبب:

 • حذف مصرف میانوعده های بی ارزش میشود.
 • حذف پر خوری
 • ایجاد سالم خوری و کسب انرژی و سلامتی میشود.
 • دانه چیا سبب تناسب اندام شما میشود.
 • در گردش خون بسیار کمک کننده است.
 • با دانه چیا اکسیژن و آزادی بیشتری را در شش هایتان ذخیره کنید.
 • تنوع در مصرف تخم مرغ را فقط دانه چیا میتواند ایجاد کند.

خواص دانه چیا

دانه چیابل منبع بزرگ فیبر محسوب میشود. و سرشار از مواد مغذی است. منیزیم ، امگا3 ، ویتامین B3 ،کلسیم ، پروتئین ، مس و…. در دانه های چیابل از انواع مواد مغذی هستند. به همین دلیل برای کودکان دانه چیابل فواید بسیار زیادی دارد.

کنترل قند خون و فشار خون با دانه چیا

کاهش قند خون به کمک بهبود دیابت نوع دور، یکی از فواید دانه چیابل است. این خاصیت به دلیل وجود منگنز ، امگا3 ، و منیزیم موجود در دانه چیابل است.

همچنین از دیگر فواید دانه چیابل که به صورت تجربی به اثبات رسیده است. کنترل فشار خون در افرادی که بصورت روزانه و منظم مصرف میکنند است.

بهبود سلامت اعصاب با دانه چیا

یکی دیگر از فواید دانه چیابل که به دلیل وجود مس و منیزیم برای بدن تامین میشود. سلامت اعصاب است. همچنین در تقویت سیستم ایمنی نیز در کنار کمک به سلامت سیستم عصبی میتواند موثر باشد.

خواص دانه چیا برای قلب

یکی از فواید این ماده مغذی، اهمیت دانه چیابل برای لاغری است. برای سلامت قلب به دلیل وجود امگا 3 بیشتر به صورت آلفا لینولنیک اسید هستند. اهمیت بسیاری دارند.

سلامت استخوان ها با دانه چیا

از دیگرفواید دانه چیابل ، وجود مواد معدنی مثل فسفر، کلسیم ، روی ، مس ، منگنز است. به همین علت میتواند برای دندان ها و تقویت استخوان ها موثر باشد. و همچنین بر روی سوخت و ساز بدن تاثیر بگذارد.

پیشگیری از سرطان با دانه چیا

از دیگر فواید دانه چیابل ، وجود آنتی اکسیدان و اسد های چرب امگا 3 است. که بهترین عامل در جلوگیری از سرطان و تومور زایی در بدن هستند.

رفع بیخوابی با دانه چیا

برای بزرگسالان و کودکان یکی از فواید دانه چیابل تاثیر این دانه های مغذی درتولید و ترشح هورمون هایی همچون ملاتونین ، و سروتونین است.

به درمان و رفع بیخوابی این هورمون ها که به نام هورمون های شادی بخش معروف هستند کمک میکنند.

رژیم فاقد گلوتن با دانه چیا

کسانی که به بیماری سلیاک مبتلا هستند. مواد غذایی که در آن گلوتن وجود دارد. نمیتوانند مصرف کنند. جالب است بدانید که برای این افراد مصرف دانه چیابل بسیار مفید است. زیرا به بهبود بیماری سلیاک کمک میکنند. و فاقد گلوتن هستند.

افزایش انرژی با دانه چیا

در دانه چیابل مواد مغذی بسیاری وجود دارند. که از آن جمله میتوان  به نیاسین ، ویتامین B3 ، و همچنین تیامین اشاره کرد. که در افزایش انرژی این مواد مغذی و همچنین برطرف کردن بدخلقی و ایجاد نشاط و شادی در افراد موثر است.

سلامت پوست و مو با دانه چیا

در دانه های چیابل در کنار وجود آنتی اکسیدان ، پروتئین هایی وجود دارد که کلاژن سازی در پوست را تقویت مینماید.

در سلامت پوست و جوان سازی آن این کلاژن ها همچنین برای ناخن ،افزایش رشد مو و کاهش اتهاب موثر هستند.

چیابل

نحوه مصرف دانه چیا در رژیم:

دانه چیا با آب را میتوانید مصرف نمایید. و از یک میانوعده سالم و مغذی با طعم های دلخواه لذت ببرید.

افرادی که دانه چیا را برای هدف خاصی مثلا هدف تغییر سبک زندگی سالم یا لاغری خریداری میکنند. بهتر است این دانه در رژیم غذایی خود به یک دانه پر اهمیت تبدیل شود. چرا؟ به خاطر اینکه این دانه میتواند شما را به رویایتان هر چه سریعتر برساند.

تنها کافی است این دانه را با آب مخلوط کنید. و مقداری عسل و آبلیمو به آن اضافه کنید. این یک دسر و میانوعده فوق العاده است. در غیر این صورت اگر برای لاغری این دانه خریداری میکنید. باید بگوییم گل کاشته اید. چرا که خود را با سلامتی سیر میکنید. و اشتهایی برای وعده های سنگین و میانوعده های نا سالم پیدا نخواهید کرد. در روش مصرف دانه چیا با آب که برای رژیم لاغری میخواهید استفاده کنید. بهتر است فقط ار طعم دهنده سالم و ارگانیک مثل آبلیمو، چای سبز ، دارچین ، زنجبیل ، وانیل، زعفران و … استفاده کنید. و به آن عسل و شیرین کننده اضافه نکنید. تا با این کار کالری سوزی بدنتان را افزایش دهید. همچنین سم زدایی بدن تان نیز صورت پذیرد.

سفارش دانه چیا

برای خرید دانه چیا سفارشتان را در همین سایت بر روی محصول چیابل انجام دهید. تا بهترین محصول با بسته بندی عالی درب منزلتان تحویل بگیرید. بهترین و مقرون بصرفه ترین خرید را در همین سایت انجام داده اید. چرا که رضایت همه جانبه مشتری از محصولات از اهداف بلند شرکت دانه های ارگانیک بهراد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *