تناسب اندام و تغذیه, مراقبت و سلامتی, مقالات گروه بل

آمادگی ذهنی | اولین قدم لاغری

لاغری

تغییر سبک زندگی یا همان لایف استایل که امروزه همه حرفش را میزنند. یک اراده قوی و خواست جمعی است که همه دوست دارند. این مهم را در زندگی خود اجرایی کنند. با افزایش سن بعد از 25 سالگی و تقابل کار و زندگی و اهداف میبایست یک برنامه ریزی کامل و جامع داشته باشیم. تا بتوانیم به اهداف مان در زندگی خانوادگی و اجتماعی و یا حتی اهداف جهانی دست پیدا کنیم. اگر از طریق ذهنتان آماده و پذیرای این تغییرات کوچک و مرکب نباشید. نمیتوانید به موفقیت های ریز و درشت زندگی تان برسید. لاغری

فرض کنید تحصیلات در مقطع آکادمیک را به پایان رسانده اید. و هم اکنون باید در یک شغل یا حرفه وارد شوید. شغل شما چقدر از وقت تان را میگیرد. مهم نیست مهم این است. که چگونه روز خود را به پایان میرسانید. آیا از همه لحظه های بیداری خود استفاده میکنید. یا خیر ؟ اگر صبح خیلی زود باید در محل کار خود حاظر باشید. پس بسیاری از فعالیت های صبح خود را میتوانید به عصر و به تایم بعد از کار خود انتقال دهید. و همیشه یک مقداری از انرژی تان را صرف تایم هایی که برای خود در نظر گرفته اید ذخیره داشته باشید.

آنگاه میتوانید با خیال راحت میتوانید برای فعالیت های مورد علاقه تان برنامه ریزی کنید.

این اصل که هیچ چیزی غیر ممکن نیست. میتواند به شما یک چراغ راه را نشان دهد اگر به موسیقی علاقه دارید. اگر به ورزش علاقه دارید. اگر به مطالعه علاقه دارید و … میتوانید برایش برنامه ریزی کنید. و فعالیتی را انجام دهید که علاوه بر افزودن دانشی به شما برای تان مفید و تفریح گونه باشد.

نگذارید نارضایتی از موضوعی موتور فعالیت و نشاط شما را خاموش کند. زندگی جریان همواری ها و ناهمواری هاست و گذر زمان بهترین درمان لحظه های سخت است.

مثبت اندیش باشیم.

مثبت اندیشی در تمامی لحظات میتواند شما را برای مقابله به شرایط ناهموار ایمن و قوی سازد.

هدفمند باشیم.

تا یک هدف بعد از بیدار شدن از خواب نداشته باشیم نمیتوانیم هیچ فعالیتی داشته باشم . هدف انگیزه می اورد و انگیزه نشاط را در لحظه ها برایتان میسازد.

خود شناس باشیم.

هر چه قدر خود را بیشتر بشانسیم بهتر میتوانیم زندگی و علایق خود را مدیریت کنیم.

کم توقع باشیم.

هر چه توقع مان را نسبت به ظرفیت ها و توانایی هایمان نزدیک تر کنیم و از اطرافیان خود توقع خود را محدود کنیم و بر روی خودمان فوکوس کنیم زندگی راحت تر و با نشاظ تری خواهیم داشت.

عاشق تغییر باشیم.

تغییر میتواند از یک چیز کوچک در خودمان در ظاهرمان در جیدمان منزل مان و … شروع شود میبینید که تغییر آنقدر ها هم سخت نیست.

به خودمان فکر کنیم.

به خودتان فکر کنید به خواسته ها و اهداف و خانواده تان فکر کنید و از جستجو در مورد زندگی اطرافیانی که در زندگی شما کوچک ترین نقشی ندارند بپرهیزیم

مطالعه را آغاز کنیم.

مطالعه همیشه برای افراد سخت بوده است نه اینکه علاقه ای نداشته باشند نه ، بلکه نمیدانند در چه حوزه ای مطالعه کنند. برای این مهم لازم است علایق و سلیقه خود را دنبال کنید چیزی خارج از تحصیلات تان یا حتی در مورد رشته تحصیلی تان اگر به آن علاقه دارید. مثلا رشته تحصیلی در مورد معماری به تغذیه و آشپزی علاقه مند است. پس میتواند تایم هایی که برای مطالعه در نظر گرفته است. کتاب هایی از قبیل : آشپزی ، تغذیه سالم، سبک زندگی سالم ، روانشناسی تغذیه و … را مطالعه نماید.

لاغری باشیم.

لاغری یک زیبایی و سبکی وزن است که همه دوست دارند آن را داشته باشند. برای اینکه در رژیم لاغری تان موفق باشید باید محیط و شرایط تان را برای آغاز رژیم تان آماده کنید. باید ذهنتان را آماده کنید. اگر آشفتگی ذهنی دارید پیشنهاد میکنیم ان را مدیریت کنید حد آشفتگی را کم کنید یا آن را کلا حذف کنید سپس به موضوع لاغری تان برسید.

مثلا ممکن است موضوع لاغری تان یک ماه عقب بیافتد اشکالی ندارد. اما اگر با آشفتگی ذهنی رژیم خود را آغاز کنید. نتیجه ای بالعکس و حتی مایوس شدن را تجربه خواهید کرد  که ممکن است شما را افسرده سازد و برای سلامتی بدن تان نیز خطرات زیادی را به همراه داشته باشد. حالا مثلا میخواهید در یک ماه 3 کیلوگرم وزن کم کنید یا شایدم بیشتر . ابتدا محیط خانه و آشپرخانه و اتاق خواب و حال و پذیرایی تان را طبق ذهنیت شاداب چیدمان کنید . سپس 24 ساعت یک شبانه روز را برنامه ریزی کنید :

 • تایم کار و فعالیت خارج از منزل
 • تایم صبحانه
 • تایم ناهار
 • تایم نظافت
 • تایم پیاده روی
 • تایم باشگاه
 • تایم شام
 • تایم بودن با فرزندان و همسر یا پدر و مادر
 • تایم مطالعه در حوزه لاغری و تغذیه سالم
 • تایم آشپزی و …

در ادامه با گذشت تنها یک هفته از این شرایط تغییر شگرف آن را در خود خواهید دید.

لاغری

مزایای لاغر بودن برای خانم ها و آقایان و حتی کودکان چاق:

 • لاغری اعتماد به نفس می آورد.
 • لاغری و سبک وزنی شما را خوشتیپ تر نشان میدهد.
 • لاغری شما را فعال تر میکند.
 • لاغری شما را جوان تر نشان میدهد.
 • لاغری انرژی تان را برای انجام کارهای سخت تر بیشتر میکند.
 • لاغری نشاط و شادابی را برایتان می آورد.
 • لاغری مانع از پرهیز های تغذیه ای میشود.
 • لاغری برای بانوان قبل از بارداری دستوری است که پزشک معالج به بانوان میدهد.
 • لاغری و سلامت قلب

 

وعده های مهم در رژیم لاغری چیست؟

پس از صرف صبحانه ای کاملا اندازه گیری شده و با توجه به فعالیت های روزانه تون تا قبل از وعده اصلی بدن به یک میانوعده احتیاج پیدا میکند برای این میانوعده  پیشنهادات زیادی هست که شامل : گرانولابار ، گرانولابل ، چیابل، اوتمیل ، سالاد کینوا ، میوه خشک و آجیل و مغز ها و …. که میبایست سالم و مغذی و پر انرژی در حجم کم باشند تا بتوانند شما را برای انجام فعالیت های کاری و روزانه  حفظ کند.

پس از صرف ناهار اندازه گیری شده نیز مجددا به یک عصرانه و یا میانوعده کوچک دیگر نیاز دارید که مجددا با توجه به تنوع دهی به برنامه غذایی تان در رژیم لاغری میتوانید از همین محصولات سلامت محور و ارگانیک استفاده نمایید.

وعده هایی که قبل از باشگاه یا بعد از باشگاه نیز تعبیه شده اند نیز به شما بیشتر کمک میکنند تا به وزن ایده آل تان برسید.

برای وعده شام و خوردن میوه جات و سبزیجات تازه نیز میبایست برنامه ای دقیق داشته باشید تا علاوه بر اینکه رژیم پر تفریح و متنوع و آسانی داشته باشید بلکه از حذف هر گونه وعده غذایی و گرسنگی به خود دادن نیز پرهیز کنید.

 

پکیج لاغری بل

یک پکیج از محصولات سلامت محور و ارگانیک در شرکت دانه های ارگانیک بهراد در دسترس است که میتواند شما را برای رسیدن به هدف لاغری تان یاری نماید این پکیج میانوعده ها و وعده اصلی شما را دستکاری نموده تا از این طریق سبک تغذیه ای سالم را نیز پس از رسیدن به هدف لاغری تان اصل زندگی خود قرار دهید و لاغری بی بازگشتی را تجربه کنید.

حاوی کتابچه تغذیه ای بل و محصولات پروتئینه ، فیبری ، ویتامینه ای است که با حجم کم و انرژی بالا به همراه فعالیت ورزشی تان روند لاغری  تان را بهینه تر و زود بازده تر میکند.

برای تهیه این پکیج و مشاوره رایگان با متخصص تغذیه و مشاوران تغذیه ای شرکت تنها کافیست ثبت سفارش نمایید ما با شما تماس میگیریم.

 

چرا لاغر شویم ؟

چاقی یکی از مظاهر نامطلوب و رو به رشد در دنیای مدرن است. زندگی به شدت ماشینی شده که همراه با کم تحرکی با مصرف وعده های غذایی چرب و پرکالری است، از دلایل اصلی در این پدیده رو به رشد هستند. در این بین بسیاری از افراد جامعه با همتی مثال‌ زدنی سعی دارند که الگوهای زندگی خود را خارج از نظام ماشینی شده دنیای مدرن تنظیم کنند. کسانی که با مصرف وعده های غذایی سالم در کنار تحرک بدنی مناسب توانسته ‌اند تناسب اندام خود را نگه دارند.

اما آیا باید دیگر افراد جامعه، آنهایی که به هر دلیلی در این سبک زندگی ماشینی شده گرفتار چاقی شده اند را رها کنیم؟ در میان این عده هم هستند کسانی که حالا دغدغه لاغر شدن دارند. در این بین چه راهکارهایی را می توان برای لاغری مطرح کرد؟ اصولاً اولین قدم برای لاغر شدن کدام است؟

لاغری

سبک زندگی شاه کلید در تناسب اندام

برای لاغر شدن، الگوهای رفتاری متنوعی مطرح است. از رژیم ‌های غذایی سرسختانه تا انواع ورزش های جانکاه و پرفشار و حتی استفاده از برخی داروهای چربی سوزی و شاید دل سپردن به تیغ جراحان برای حذف توده های چربی. همگی این روش ها یک هدف را دنبال می‌ کنند و آن این است که بدن شما را از حضور حجم بالای چربی های انباشته شده رهایی بخشند. اما با وجود تمام این تلاش ‌ها، کمتر شاهد یک موفقیت چشمگیر هستیم. شاید افرادی باشند که به شکل دوره ای لاغری های موضعی و یا مختصری را تجربه کنند؛ اما در نهایت پس از گذشت مدت زمانی تقریباً طولانی، دوباره آنها را در همان اندامی چاق شده مشاهده خواهیم کرد. آیا روش های لاغری غلط هستند؟ و یا نمی توان اندامی که از توده های چربی انباشته شده است را دوباره لاغر کرد؟

در این بین بیاییم نیم نگاهی به آنها که موفق شده اند و این موفقیت را تداوم بخشیده اند، بیاندازیم.

آنها چه کار کرده اند که توانسته اند از بند چاقی رهایی پیدا کرده، یک زندگی توأمان با لاغری را تجربه می‌ کنند. پاسخ در تغییر سبک زندگی است. برای پیمودن اولین قدم در لاغری که برای همیشه همراه شما بماند، باید سبک زندگی خود را عوض کنید. یک سبک زندگی که در تکاپوی لاغر کردن شما نباشد؛ بلکه سلامتی شما را هدف گرفته باشد.

وقتی رسیدن به سلامتی الگوی شما باشد، طبعاً از مصرف وعده های غذایی چرب و صنعتی اجتناب می ‌کنید. علاقه ‌ای به مصرف بالای تنقلات زیان ‌آور ندارید و سعی می کنید تا با خلق یک تحرک مناسب بدنی قوای جسمانی خود را حفظ کنید. خیلی ساده، با هدف قرار دادن سلامتی، خودتان را در مسیر لاغر شدن قرار خواهید داد. در واقع با تغییر الگوهای زندگی، یک مرتبه بالاتر از هدفی مقطعی مانند لاغری را در نظر گرفته اید. به طور کلی آنها که به طور جدی برای رسیدن به سلامتی تلاش می کنند، می توانند تجربه شیرین لاغری و لاغر ماندن را داشته باشند.

 

برای تغییر الگوها در سبک زندگی چه کار کنیم؟

وقتی تصمیم گرفته اید که در مرتبه ای بالاتر از اقدام به لاغری، رسیدن به یک زندگی سالم که سلامتی شما را تامین می نماید را در پیش بگیرید، دیگر نمی توانید متکی بر روش‌ های غلط و گاها بسیار سختگیرانه در لاغر شدن باشید.

با این الگو، استفاده افراطی از وعده های غذایی کم کالری معنا پیدا نمی کند. نیازی نیست تا از انواع داروها و قرص های لاغری استفاده کنید و یا اینکه در تلاش برای انجام یک عمل جراحی با هدف حذف چربی ‌ها باشید. چرا که شما انتخاب خودتان را کرده اید و می خواهید با در پیش گرفتن سبک زندگی سالم، سلامتی و در امتداد آن لاغری را تجربه کنید. حال باید بررسی کنیم که چه موانع و یا چالش هایی در تغییر الگوهای غلط زندگی تاثیرگذار هستند. برای تغییر الگوهای زندگیتان با خودتان رو راست باشید. کافی است بنشینید و به چند نکته ساده اما کلیدی توجه کنید. نکاتی که حالا قصد مطرح کردن آنها را داریم؛ قرار است تفکر شما را در زندگی جابجا کنند تا با رسیدن به یک سبک زندگی بهتر، قدمی موثر برای لاغر شدن برداشته باشید.

 

وعده های غذایی در یک رژیم لاغری صحیح

شما چه نوع غذاهایی را دوست دارید؟ در هر وعده چه مقدار غذا می خورید؟ آیا میانوعده ها در زندگی شما پررنگ هستند؟ در این بین چه میانوعده هایی را مصرف می کنید؟

چاقی یک واقعیت خیلی ساده است. وقتی مقدار کالری دریافتی بدن شما از مقدار کالری ای که می‌ سوزانید بیشتر باشد. در درازمدت چاق شدن را تجربه خواهید کرد. قطعاً با یک بار پرخوری چاق نشده اید. بلکه با در پیش گرفتن یک سبک زندگی توأمان با مصرف بالای مواد غذایی چاق شده اید. اگر چاق هستید. احتمالاً وعده های غذایی چرب، پرکالری و گاهاً صنعتی دارید.

برای داشتن یک سبک زندگی که سلامتی شما را تامین نماید، باید در قدم اول این وعده های غذایی چرب و پرکالری را مدیریت کنید. اگر افراط می کنید و می خواهید با یک رژیم غذایی سفت و سخت به جنگ این غذاهای پرکالری بروید، خب، از همین حالا شکست خورده اید. چرا که علایق شما تصمیم احساسی شما را نمی‌ پذیرد. شما غذاهای چرب و پرکالری را دوست دارید. احتمالاً از خوردن زیاد غذا لذت می برید. شاید از تنقلات فراوانی بهره مند هستید و یا اینکه در میانوعده های خودتان حسابی از خودتان پذیرایی می ‌کنید.

شما به این سبک زندگی علاقه دارید و تا زمانی که این علاقه پا برجا است، هر گونه تلاشی برای گرفتن رژیم های سرسختانه از همان ابتدا شکست خورده است.

چرا که پس از گذشت مدتی کوتاه، شما را بیشتر به خوردن غذاهایی که دوست دارید حریص می کند. آنگاه است که رژیم ظاهراً سرسختانه شما شکسته خواهد شد. آن هم شکستنی که قرار است افسارگسیخته تر باشد.

اما اگر سبک زندگی خودتان را عوض کنید، دیگر نیازی نیست تغییر در نوع وعده های غذایی خودتان داشته باشید. کافی است همان غذاهایی که دوست دارید را این بار کمتر بخورید. به طور ساده کالری کمتری دریافت کنید. برای لاغر شدن نیاز نیست تا مدت زمانی را با خوردن وعده های غذایی کم کالری و بی‌ مزه سپری کنید. کافی است تلاش کنید تا همان وعده های غذایی همیشگی را این بار اندکی کم حجم تر مصرف کنید.

 

در تکاپوی وعده ‌های غذایی سالم تری باشید

گام اول برای تغییر سبک زندگی تصمیم گرفتیم که سعی در مصرف کمتر کالری ها داشته باشیم. در این بین نمی ‌خواهیم که خودمان را اسیر غذاهای بی مزه و یا رژیم های سخت و اعصاب خرد کن کنیم. اما آیا نباید اندکی در چیدمان سفره غذایی خودمان دقیق شویم؟ آیا غذایی که می خوریم واقعاً سالم است و می ‌تواند در درازمدت سلامتی ما را تضمین کند؟

یکی از چالش‌ های جدی ما در تنظیم وعده های غذایی، بهره ‌مندی از خوراکی های پرحجم می باشد. خوراکی هایی که ذاتا می‌ خواهند تا ما را چاق کنند. ما این خوراکی ها را انتخاب کرده ‌ایم، چون انرژی زا هستند. آنها می ‌توانند انرژی یک فعالیت بدنی در یک روز کاری را تامین نمایند. اما آیا نمی ‌توان این حجم بالای کالری را از وعده ‌های غذایی کم حجم تری دریافت کنیم؟

برای رسیدن به یک غذای خوشمزه که هم کالری داشته باشد و هم آنچنان حجیم نباشد. انتخاب ‌های چندان سخت و یا محالی پیش روی شما نیست. البته مانند آنچه در ابتدای قدم کلیدی در تغییر سبک زندگی گفتیم. نیاز ندارید که بخواهید تمام الگوهای غذایی خود را زیر و رو کنید. اما قطعاً می ‌توانید از مقدار غذاهای پرحجم بکاهید. و وعده ‌های غذایی خود را با خوراکی های پرانرژی اما کم حجم تکمیل کنید.

 

تحرک بدنی یک گام اساسی در تغییر الگوهای زندگی

اگر یک سوی لاغر شدن توامان با مصرف کمتر کالری باشد، در آن سوی ماجرا باید حجم بیشتری از کالری را بسوزانید. برای این کار باید همت کنید و زندگی یکنواخت و ظاهراً کم تحرک خود را به حرکت اندازید. ورزش یک راه حل مناسب برای چربی سوزی مداوم و البته سالم است. اما این ورزش کردن ها هم باید متکی بر تغییر سبک زندگی باشند.

بسیاری در ابتدای مسیر لاغر شدن با کاهش شدید کالری در وعده های غذایی به سمت انجام ورزش های تقریباً سنگین بدنی سوق پیدا می ‌کنند. اینکه در باشگاهی عضو شوند و یا در محیط خانه انواع حرکت های ورزشی سخت و خسته کننده را دنبال کنند. تجربه نشان داده است که شما حرکت ورزشی ای که به آن علاقه ندارید را هرگز تداوم نمی بخشید.

ورزش باید بخشی از زندگی شما باشد تا در درازمدت تاثیر خود را بر سلامتی و البته لاغر شدن شما بگذارد.

پس دست به کار باشید و یک ورزش که مورد علاقه خودتان است را انجام بدهید. اگر هم نمی توانید ورزش مورد علاقه خودتان را دنبال کنید، بهتر است همان ورزش های کلیشه ای مانند یک پیاده روی ساده را هیجانی تر کنید. مثلاً در حین ورزش به موسیقی مورد علاقه خودتان گوش کنید. این تغییرات ساده باعث می‌ شود تا به حرکت ورزشی ای که در آن از علایق شما حضور دارد، عادت کنید. عادت کردن به ورزش کردن مهمترین نکته برای کاهش وزن و در نهایت رسیدن به یک زندگی سالم است.

برای آنکه لاغر شدن را تجربه کنید، می ‌توانید برنامه های متعددی را در پیش بگیرید. از تنظیم یک الگوی ساده مبتنی بر مصرف وعده های غذایی سالم تا مدیریت در میانوعده ها و شاید نگاهی دقیق بر تنقلاتی که مصرف می کنید، انواع ایده های تاثیرگذار در لاغر شدن شما باشند.

لاغری

برای لاغری باید باشگاه برویم ؟

انتخاب رژیم لاغری برای افراد چاق و دارای ناهنجاری بدنی یک انتخاب آسان است. تنها کافیست اراده و ذهنیت آزاد خود را به همراه یک برنامه غذایی مدون و تخصصی و مقداری فعالیت ورزشی روزانه حال چه در باشگاه چه در محیط باز و یا چه در منزل خود دنبال کنید. تا به ایده آل وزنی خود در شرایط حفظ BMI خود برسید. این سه  اصل : اراده و ذهنیت + برنامه غذایی مدون + فعالیت بدنی شما را به هدف تان خواهد رساند .

رژیم لاغری و گرسنگی

گاهی افراد با گرسنگی دادن به خود فکر میکنند. زود لاغر میشوند که متاسفانه غلط بوده تبعات جبران ناپذیری را به دنبال دارد.

اثرات گرسنگی بر بدن در حین رژیم لاغری

 • سوتغذیه
 • بیماری های کبدی
 • تیرگی پوست
 • درد مفاصل
 • ریزش مو
 • مصرف حجم بالای غذا بعد از ساعت ها گرسنگی
 • بازگشت شدیدتر چاقی بع داز یک دوره کوتاه لاغری
 • افتادگی پوست
 • افتادگی پلک
 • مشکلات گوارشی
 • تاری دید و ضعف بینایی
 • پیری زودرس
 • و . . .

 

ما چاق می ‌شویم؛ چون دقیقا نمی ‌دانیم که چه اندازه غذا مصرف می کنیم. بسیاری هستند که نقش میانوعده ها را در چاق شدن در نظر نمی گیرند. و یا اینکه نسبت به کالری بالای انواع تنقلات بی تفاوت هستند. متاسفانه در دورانی هستیم که رسیدن به یک میانوعده ناسالم همراه با مصرف تنقلات صنعتی به راحتی صورت می گیرد. همین دسترسی ساده به انبوهی از خوراکی ها که ظاهراً توجهی به تاثیرات آنها در افزایش وزن نداریم. مشکلاتی جدی ایجاد می ‌کند. یک بخش کلیدی در تغییر الگوهای زندگی، مدیریت بر تمام چیزهایی است که می خوریم. از وعده‌ های غذایی اصلی تا هر نوع تنقلات در هر یک از میانوعده ها شامل این مدیریت می شوند. بهتر است در تمام این ماجرا سعی در بهره‌ مندی از خوراکی هایی داشته باشیم که در عین سالم بودن، انرژی لازم را در حجم کم برای ما تدارک دیده باشند.

 

در رژیم لاغری چه تنقلاتی بخوریم؟

در اینجا لیستی از تنقلات سالم و درمانی که میتواند سم زدایی را نیز برای بدن تان به همراه داشته باشد را بیان میکنیم که برای تهیه انها نیز میتواندی رد همین سایت اقدام نمایید :

 • گرانولا فیتنس
 • گرانولا گرین
 • گرانولا سوپرایز
 • پودینگ یا شیک چیابل
 • لقمه کره بادام زمینی رژیمی بل
 • میوه های خشک شامل : سیب خشک ، موز خشک، آلوبخارا هسته دار ، آلوبخارا بدون هسته مغزدار
 • گرانولابار بل
 • دمنوش میوه ای
 • انواع قهوه بدون شکر و پودر شیر و خامه

خرید تنقلات آنلاین

برای خرید هر یک از تنقلاتی که در زمان رژیم لاغری تان یا فیتنس تان که متخصص تغذیه تجویز نموده است. میتوانید از همین سایت سفارش آنلاین ثبت نمایید تا درب منزل خود تحویل بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *